1. List motywacyjny weterynarz: wzór, przykłady i porady eksperta

List motywacyjny weterynarz: wzór, przykłady i porady eksperta

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dowiedz się, jak napisać list motywacyjny weterynarza, zobacz wzór listu i przeczytaj porady, które pomogą Ci w stworzeniu własnego listu do pracy w klinice.

Kochasz zwierzęta i poświęciłeś się długim studiom, żeby móc im pomagać. Chcesz znaleźć dobrą pracę, która pomoże Ci w realizacji pasji. Potrzebujesz nie tylko dobrego CV — list motywacyjny weterynarza to również świetny pomysł, by zaprezentować się pracodawcy.

 

Z tego artykułu dowiesz się, jak go napisać, znajdziesz wzór listu motywacyjnego weterynarza i przeczytasz porady, które pomogą Ci stworzyć własny list do pracy w klinice weterynaryjnej. 

 

Twój list motywacyjny weterynarza napisze się sam — jeśli skorzystasz z naszego kreatora. Wybierz szablon listu motywacyjnego i odpowiedz na kilka prostych pytań, a program sam wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

kreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i stanowisk.

 

List motywacyjny weterynarz — wzór

 

Kraków, 24.06.2020

Bronisław Brożek

Lekarz weterynarii

Adres e-mail

Nr telefonu

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie,

 

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko lekarza weterynarii w klinice „Mój Zwierz”. Wierzę, że moje doświadczenie, pasja do pomagania zwierzętom i ciągła chęć rozwoju świetnie sprawdzą się w pracy w lecznicy.

 

W 2017 r. uzyskałem tytuł lekarza weterynarii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po odbyciu 6–miesięcznego stażu w klinice VetSpec, związałem się z nią na dłużej i rozwijałem swoje doświadczenie w leczeniu i badaniu stanu zdrowia zwierząt towarzyszących.

 

Świetnie opanowałem wykonywanie zabiegów chirurgicznych, diagnostykę i wydawanie orzeczeń lekarskich. Przełożeni chwalili mnie również za dobrze prowadzoną profilaktykę, która przyczyniła się do poprawy jakości życia wielu zwierząt domowych i ich właścicieli, co potwierdza 97% pozytywnych opinii na portalu „Znany lekarz”. 

 

Jestem również wolontariuszem w Skawińskim Stowarzyszeniu Pomocy dla Zwierząt, dzięki czemu rozwijam empatię i uczę się, jak pomagać zwierzętom po przejściach.

 

Bardzo chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby szerzej opowiedzieć o swoim doświadczeniu i odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Bronisław Brożek

Podpis

 

Wiesz już, jak powinien wyglądać list motywacyjny weterynarza. Teraz przeczytaj porady i sam napisz świetny dokument.

 

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

 

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny weterynarza?

List motywacyjny weterynarza powinien rozszerzać informację z curriculum vitae i pokazać pracodawcy bądź rekruterowi, dlaczego zależy Ci na podjęciu danej pracy, oraz że zatrudnienie Cię przyniesie wymierną korzyść. 

 

Na początek warto zająć się formalną stroną — tak, jak w gotowym liście motywacyjnym z tego artykułu, odpowiednio wpisać dane osobowe i kontaktowe swoje i odbiorcy. Podaj imię i nazwisko, stanowisko lub tytuł zawodowy oraz adres e-mail i numer telefonu. Wpisz również imię i nazwisko adresata (jeśli ich nie znasz, wystarczy stanowisko) oraz nazwę i adres firmy, do której aplikujesz. 

 

We wstępie listu motywacyjnego weterynarza podaj najważniejsze informacje o sobie w kontekście zawodowym — napisz o swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach i osiągnięciach.

 

W kolejnych akapitach dokumentu rozszerz te informacje. Pokaż, jak Twoje kwalifikacje przyczynią się do rozwoju firmy, do której aplikujesz, zwłaszcza jeśli piszesz list motywacyjny bez doświadczenia zawodowego. Bądź szczegółowy i konkretny — napisz, jakimi zwierzętami się zajmowałeś i dokładnie opisz swoje obowiązki z poprzedniej pracy.

 

W zakończeniu listu motywacyjnego weterynarza warto jeszcze raz podkreślić, że naprawdę zależy Ci na pracy i pokazać, jak klinika zyska, jeśli zatrudni właśnie Ciebie. Możesz np. wskazać rozwiązanie, jakiegoś problemu, z którym przychodnia się boryka albo opisać swoje największe osiągnięcia zawodowe.

 

Później powinieneś wyrazić nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej i „pożegnać się” odpowiednim zwrotem grzecznościowym. Wystarczy Z wyrazami szacunku albo Z poważaniem

 

Pamiętaj jednak, że list motywacyjny to nie wszystko, a podstawowym dokumentem w rekrutacyjnym jest profesjonalne curriculum vitae. Zanim więc zabierzesz się za pisanie listu, dowiedz się, jak napisać CV.

 

Nie rozpisuj się przesadnie — list motywacyjny powinien być krótki. Rekruterzy i pracodawcy otrzymują bardzo dużo aplikacji na jedno stanowisko i nie mają czasu przedzierać się przez wielostronicowe dokumenty. 

 

Pewnie zwróciłeś uwagę, że w wielu ogłoszeniach o pracę nie ma wzmianki o liście motywacyjnym. Ale nawet jeśli pracodawca go nie wymaga, warto go napisać — aż 52% rekruterów uważa, że to dobry sposób na zwiększenie swojej szansy na powodzenie w rekrutacji.

 

Przeczytaj też nasz poradnik: CV lekarz dentysta / stomatolog: wzór i rady, jak napisać.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, dotyczące listu motywacyjnego weterynarza, zostaw komentarz pod artykułem. Z przyjemnością Ci pomogę i rozwieję wszelkie wątpliwości.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Ekspertka ds. kariery portalu LiveCareer. W swoich artykułach porusza tematy związane z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych oraz przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc Ci znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny weterynarz

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: