1. CV higienistka / asystentka stomatologiczna: wzór i porady

CV higienistka / asystentka stomatologiczna: wzór i porady

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

W swoim CV higienistka stomatologiczna powinna od razu zaprezentować umiejętności komunikacyjne, precyzję i fakt, że przywiązuje uwagę do szczegółów. Atrakcyjnie i dobrze napisany życiorys o wiele lepiej pokaże te kompetencje niż zwyczajne wymienienie ich jedna po drugiej — a tak robi większość kandydatów.

W tym artykule podpowiem Ci, jak to zrobić. Pokażę Ci też przykładowe CV dla higienistki lub asystentki stomatologicznej, na którym możesz się wzorować, pisząc własny dokument.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też wzory CV dla podobnych zawodów:

CV higienistka stomatologiczna — wzór

Amelia Biały

Higienistka stomatologiczna

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Komunikatywna i świetnie zorganizowana higienistka stomatologiczna z ponad 5-letnim doświadczeniem w gabinetach dentystycznych i ortodontycznych. Jestem cierpliwa i życzliwawobec pacjentów — w poprzedniej pracy dostałam 100% pozytywnych odpowiedzi w ankiecie badającej ich satysfakcję z mojej pracy. Mówię też płynnie po angielsku, co ułatwi mi kontakt z anglojęzycznymi pacjentami Państwa kliniki.

Umiejętności specjalistyczne

 • asystowanie przy zabiegach dentystycznych i ortodontycznych
 • sterylizacja materiałów i narzędzi
 • aktualne badania do celów sanitarno-epidemiologicznych
 • zdolności manualne
 • język angielski — poziom B2

Umiejętności miękkie

 • rozwinięte umiejętności komunikacyjne
 • łatwość w nawiązywaniu przyjaznych relacji z pacjentami
 • cierpliwość i życzliwość
 • uważność na detale
 • świetna organizacja pracy
 • odpowiedzialność i zaangażowanie

Doświadczenie

09.2020–obecnie OrtoDental Clinic

Stanowisko: higienistka stomatologiczna

Obowiązki:

 • asystowanie przy zabiegach ortodontycznych
 • wykonywanie zabiegów higienizacji i wybielania
 • wykonywanie skanów wewnątrzustnych
 • koordynacja pracy higienistek i asystentek
 • organizacja pracy gabinetu

Kluczowe osiągnięcia:

 • 100% pozytywnych odpowiedzi w ankiecie badającej satysfakcję pacjentów

12.2017–08.2020 Medimex

Stanowisko: asystentka stomatologiczna

Obowiązki:

 • asystowanie przy zabiegach stomatologicznych
 • przygotowywanie gabinetu stomatologicznego do pracy
 • sterylizacja narzędzi i materiałów
 • przygotowywanie pacjentów do zabiegów

Wykształcenie

2019–2020 Cosinus

Kierunek: asystentka stomatologiczna

Zdany egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe

Zainteresowania

Lubię czytać książki psychologiczne i powieści obyczajowe. Dwa razy w tygodniu pomagam w schronisku dla zwierząt.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV higienistki stomatologicznej?

 1. Zacznij CV higienistki stomatologicznej od podsumowania zawodowego. W 3-4 zdaniach wyjaśnij, kim jesteś, jakie masz doświadczenie i co Cię wyróżnia.
 2. Wymień w CV swoje kompetencje zawodowe. W pierwszej kolejności wpisz te, o których pracodawca napisał w ogłoszeniu (jeżeli naprawdę je posiadasz). Nie zapomnij o umiejętnościach miękkich, które są niezbędne w pracy z pacjentami.
 3. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w gabinecie dentystycznym. W tym miejscu podaj precyzyjne daty zatrudnienia, swoje główne obowiązki i najważniejsze sukcesy zawodowe.
 4. Krótko opisz swoją edukację w CV higienistki stomatologicznej. Wystarczy, że wymienisz szkołę, w której zdobyłaś uprawnienia zawodowe.
 5. Pochwal się swoimi zainteresowaniami w CV, ale unikaj ogólników. Zamiast tego wymień te hobby, które w jakiś sposób podkreślają Twoje kompetencje lub są na tyle konkretne, że rekruter łatwiej Cię zapamięta.
 6. Dodaj w CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w przeciwnym wypadku pracodawca nie będzie mógł się z Tobą skontaktować.

Już wiesz, jak wygląda profesjonalny wzór CV higienistki lub asystentki stomatologicznej. Teraz możesz się nim posłużyć, pisząc własny dokument. A jeśli chcesz dodatkowo wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów, do swojej aplikacji możesz załączyć list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli masz dodatkowe pytania o CV higienistki stomatologicznej, napisz je na forum poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv higienistka stomatologiczna

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: