1. CV weterynarz / technik weterynarii: wzór, jak napisać

CV weterynarz / technik weterynarii: wzór, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dobre CV weterynarza to takie, które skutecznie prezentuje Twoje doświadczenie, umiejętności, osiągnięcia i uprawnienia zawodowe. Tylko w ten sposób możesz zwrócić uwagę rekrutera i pokonać konkurentów o podobnych kwalifikacjach.

W tym artykule wyjaśnię Ci, jak to zrobić. Pokażę Ci też gotowe CV technika weterynarii — możesz się na nim wzorować, pisząc własny dokument.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV:

CV weterynarz — wzór

Mariusz Kot

Technik weterynarii

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Odpowiedzialny, uczciwy i empatyczny technik weterynarii z 3-letnim doświadczeniem w klinice weterynaryjnej. Specjalizuję się w opiece nad zwierzętami hospitalizowanymi: podawaniu leków, podłączaniu kroplówek, karmieniu i pojeniu itp. W grudniu 2022 roku dostałem 98% pozytywnych odpowiedzi w ankiecie badającej satysfakcję klientów. W Państwa klinice chciałbym skupić się na pomaganiu zwierzętom domowym.

Umiejętności specjalistyczne

 • teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu weterynarii
 • Klinika XP — poziom zaawansowany
 • MS Word, Excel — poziom średniozaawansowany
 • język angielski — poziom B2
 • umiejętność obsługi urządzeń biurowych
 • czynne prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie

 • wysoka etyka pracy
 • łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu pozytywnych relacji z klientami
 • empatia wobec zwierząt
 • uczciwość i odpowiedzialność
 • punktualność 
 • samodzielność
 • rozwinięte umiejętności komunikacyjne
 • gotowość do pracy w systemie zmianowym

Doświadczenie

06.2021–obecnie ZOOLab

Stanowisko: Technik weterynarii

Obowiązki:

 • podawanie zwierzętom leków
 • karmienie i pojenie chorych zwierząt, wyprowadzanie na spacery
 • współpraca z lekarzem dyżurnym w zakresie pobierania krwi, podłączania kroplówki, odnoszenia materiałów do laboratoriów i odbierania wyników
 • kontrolowanie i uzupełnianie niezbędnych leków i materiałów
 • bieżące uzupełnianie dokumentacji medycznej
 • transport pacjentów z ambulatoriów i bloku chirurgicznego z i do szpitala
 • utylizacja materiałów biologicznych
 • dbanie o czystość w pomieszczeniach szpitalnych i ambulatoryjnych, klatkach oraz pomieszczeniach dla zwierząt

Osiągnięcia:

 • 98% pozytywnych odpowiedzi w ankiecie badającej satysfakcję klientów (grudzień 2022)
 • 100% punktualność i terminowość przez cały okres zatrudnienia

Wykształcenie

10.2020–05.2021 Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu

Kierunek: Technik weterynarii

Zainteresowania

Interesuje mnie behawiorystyka zwierząt — chętnie czytam literaturę na ten temat i rozmawiam z hodowcami. W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze i podróżuję po Polsce.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV weterynarza?

 1. CV weterynarza lub technika weterynarii zacznij od podsumowania zawodowego — czyli krótkiej sekcji, w której wyjaśnisz, kim jesteś, co Cię wyróżnia i jakie masz osiągnięcia zawodowe.
 2. W CV lekarza weterynarii stwórz wyczerpującą listę swoich kompetencji twardych i miękkich. W pierwszej kolejności skup się na tych, o których pracodawca napisał w ogłoszeniu.
 3. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV. W tym celu wymień swoje dotychczasowe obowiązki i najważniejsze osiągnięcia zawodowe. Pamiętaj o podaniu pełnych dat zatrudnienia (miesiąc i rok) — inaczej rekruter może posądzić Cię o kłamanie w CV!
 4. Opisz swoje wykształcenie w CV weterynarza. Podaj tylko szkołę lub studia związane ze stanowiskiem, na które aplikujesz.
 5. W CV wspomnij też o swoich zainteresowaniach — szczególnie jeśli w jakiś sposób wiążą się z zawodem weterynarza albo są na tyle charakterystyczne, że łatwiej będzie Cię zapamiętać.
 6. Nie zapomnij o dodaniu do CV klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych — jest to niezbędne, by wziąć udział w rekrutacji w Polsce.

Już wiesz, jak wygląda profesjonalny wzór CV technika weterynarii — teraz możesz się nim zainspirować, pisząc własne curriculum vitae. W tym celu skorzystaj z generatora CV LiveCareer — znajdziesz tam ponad 20 nowoczesnych szablonów CV, gotowe treści do wstawienia oraz wskazówki ekspertów. Do swojej aplikacji możesz załączyć też list motywacyjny weterynarza.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV weterynarza i masz więcej pytań? Napisz je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv weterynarz

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: