1. List motywacyjny logopeda — wzór listu i praktyczne porady

List motywacyjny logopeda — wzór listu i praktyczne porady

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Piszesz list motywacyjny logopedy? Najpierw czeka Cię trudna przeprawa przez treść ogłoszenia o pracę, a potem dostosowanie listu do wymagań i oczekiwań pracodawcy. Ale nie martw się — za chwilę pokażę Ci, jak to zrobić.

Poniżej zobaczysz profesjonalny wzór listu motywacyjnego logopedy. Dowiesz się również, jak krok po kroku stworzyć atrakcyjny dokument, który zrobi dobre wrażenie na rekruterach. Dzięki temu szybciej dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z któregoś z naszych szablonów listów motywacyjnych w kreatorze LiveCareer. 

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i zawodów.

List motywacyjny logopeda — wzór

Miejscowość, data

Anita Wymowa

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko logopedy w przychodni MEC we Wrocławiu.

Specjalizuję się w terapii dzieci i młodzieży, a od ponad 3 lat pracuję jako logopeda w Szkole Podstawowej nr 27 we Wrocławiu. Do Państwa przychodni chciałabym wnieść m.in. szeroki wachlarz metod terapeutycznych.

Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których warto mnie zatrudnić.

    1. Do tej pory pomogłam ponad 200 osobom w przezwyciężeniu wad wymowy, stosując około 20 metod terapeutycznych i wspomagających. Cieszę się uznaniem pacjentów i ich rodziców, czego dowodzi 100% pozytywnych opinii na mój temat na portalu ZnanyLekarz.pl.
    2. Biegle władam językiem angielskim, co potwierdza zdobyty przez mnie certyfikat językowy Certificate in Advanced English. Nie będę więc miała problemu w pomaganiu anglojęzycznym pacjentom Państwa przychodni.
    3. Wyróżniają mnie zdolności komunikacyjne i wysoka kultura osobista. Pacjenci wielokrotnie chwalili mnie za indywidualne podejście do ich problemów oraz wysoki komfort podczas terapii. Wierzę, że pacjenci przychodni MEC również będą zadowoleni z mojej pracy.

Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, aby zaprezentować swoje umiejętności oraz odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.

Z wyrazami szacunku

Anita Wymowa

Już wiesz, jak powinien wyglądać list motywacyjny do pracy logopedy oraz jak interesująco opisać w nim swoje doświadczenie zawodowe z CV. Taki dokument wyślij do pracodawcy razem z profesjonalnym CV logopedy, a Twoje szanse na dostanie pracy znacznie wzrosną. 

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

List motywacyjny logopeda — jak go napisać?

Choć najnowszy Barometr zawodów na pokazuje, że w większości powiatów liczba wolnych miejsc pracy na stanowisku logopedy jest zbliżona do liczby potencjalnych kandydatów, to bądźmy szczerzy — ilość ofert pracy w tym zawodzie nie zachwyca. Jeśli więc chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, razem z CV wyślij też list motywacyjny — zwłaszcza że tego dokumentu oczekuje ponad połowa HR managerów.

Twój zawód wymaga konkretnych kwalifikacji, dlatego już na początku listu motywacyjnego logopedy spróbuj się jakoś wyróżnić. Możesz np. podkreślić swój długi staż zawodowy lub szerzej opisać najważniejsze osiągnięcie z Twojego CV. Opisz też swój cel zawodowy, czyli powód aplikacji lub plan na rozwój placówki — pracodawcy uwielbiają kandydatów, którzy mają konkretne cele i uparcie do nich dążą.

W kolejnych akapitach listu motywacyjnego logopedy pokaż pracodawcy, dlaczego warto Cię zatrudnić. W tym celu możesz pochwalić się np. ukończonym kursem lub posiadanym certyfikatem (w tym certyfikatem angielskim lub z innego języka obcego), wysoką liczbą zadowolonych pacjentów albo znajomością rzadko spotykanych metod terapeutycznych. Wyjaśnij, w jaki sposób Twoje kwalifikacje przyczynią się do rozwoju firmy lub placówki.

Jednak nie rozpisuj się zanadto — aby Twój list motywacyjny został przeczytany do końca, musi być krótki (wystarczy 1 strona A4). Nie zalewaj rekrutera nic nieznaczącymi informacjami, takimi jak numer ogłoszenia czy nazwa portalu, na którym go odnalazłeś. Nie powtarzaj też słowo w słowo treści Twojego życiorysu zawodowego — zamiast tego spróbuj umiejętnie rozwinąć te informacje, na które tam zabrakło Ci miejsca. Skup się na tych, które w jakiś sposób nawiązują do oferty pracy.

Następnie zakończ list motywacyjny logopedy, wyrażając chęć spotkania podczas rozmowy kwalifikacyjnej — w ten sposób zachęcisz rekrutera do skontaktowania się z Tobą. Dodaj też odpowiednie dla listu motywacyjnego zwroty (np. Z wyrazami szacunku lub Z poważaniem) — w ten sposób zaznaczysz, że cechuje Cię wysoka kultura osobista, która jest niezbędna w Twoim zawodzie.

Zadbaj też, by Twój list motywacyjny na stanowisko logopedy wyglądał schludnie i był czytelny. Możesz to zrobić, korzystając z naszego kreatora listu motywacyjnego online. A jeżeli szukasz dodatkowych inspiracji, sprawdź, jak wygląda ogólny wzór listu motywacyjnego i o czym warto pamiętać podczas jego pisania.

Jednak pamiętaj, że nawet dobry list motywacyjny logopedy to za mało, by dostać pracę. Do listu musisz bowiem załączyć również profesjonalne CV. W wygenerowaniu takiego dokumentu pomoże Ci nasz program do pisania CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Jeśli piszesz list motywacyjny logopedy i masz więcej pytań, zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej. Dołożę wszelkich starań, by Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny logopeda

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: