1. List motywacyjny kontroler jakości: wzór i przykłady, jak pisać

List motywacyjny kontroler jakości: wzór i przykłady, jak pisać

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Kontrolerzy jakości muszą być dokładni i skrupulatni. Te cechy możesz podkreślić już na etapie przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, w tym listu motywacyjnego. To jednak nie takie proste.

Nie musisz mieć jednak powodów do obaw. Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać list motywacyjny kontrolera jakości. Zobaczysz też dobry wzór listu i przeczytasz porady ekspertów kariery, które pomogą Ci przygotować własny dokument.

Twój list motywacyjny kontrolera jakości napisze się sam — wystarczy, że wybierzesz szablon listu motywacyjnego z naszego kreatora i odpowiesz na kilka pytań, a program sam wygeneruje dla Ciebie gotowy list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i stanowisk.

List motywacyjny kontroler jakości — wzór

Miejscowość, data

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR Manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowny Panie,

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko kontrolera jakości w Państwa firmie. Mam 5 lat doświadczenia w pracy w inspekcji jakości dostaw. Chciałbym dalej rozwijać swoje kompetencje w tej dziedzinie i wspierać Państwa w jak najlepszej obsłudze klienta.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. W zaawansowanym stopniu opanowałem obsługę urządzeń pomiarowych, m.in. suwmiarki, mikroskopu pomiarowego i projektora pomiarowego. Dobrze posługuję się również pakietem MS Office, w tym programem Excel.
  2. Szybko się uczę i nie boję się podejmować nowych wyzwań. W poprzedniej pracy w firmie Kontrolex otrzymałem awans na starszego kontrolera jakości po pół roku od podjęcia zatrudnienia. 
  3. Jestem dokładny, skrupulatny i rzetelny. Potrafię bezbłędnie prowadzić dokumentację techniczną i przygotowywać raporty dla dostawców. Cenię pracę zespołową i łatwo nawiązuję kontakt z klientami.

Mam nadzieję, że spotkamy się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Z przyjemnością odpowiem na Państwa pytania i przedstawię pomysł na usprawnienie procesów kontrolnych w Państwa firmie.

Z poważaniem

Imię i nazwisko

Wiesz już, jak powinien wyglądać dobry list motywacyjny. Przeczytaj porady i dowiedz się, jak samodzielnie przygotować skuteczny dokument.

Jak napisać list motywacyjny kontrolera jakości?

Dobry list motywacyjny musi pokazać pracodawcy, że zatrudnienie Cię przyniesie mu korzyść. Powinieneś opisać w nim swoje najważniejsze kwalifikacje i podkreślić, jak wpłyną na rozwój firmy.

Ale najpierw warto zadbać o formalności — w końcu list motywacyjny to oficjalny dokument. W prawym górnym rogu wpisz datę i miejscowość, a po lewej stronie podaj swoje dane osobowe, (dokładnie takie jak w CV) i dane adresata: imię i nazwisko, stanowisko, nazwę i adres firmy.

Dobry wstęp listu motywacyjnego kontrolera jakości sprawi, że zainteresujesz rekrutera i zachęcisz go do dalszej lektury. Możesz np. wpisać swoje największe osiągnięcie zawodowe lub pokazać, że poznałeś kulturę pracy danej firmy. Ta część listu przypomina sekcję CV z podsumowaniem zawodowym. Podobnie stwórz wstęp dokumentu, gdy piszesz list motywacyjny po angielsku.

Później powinieneś dokładnie opisać swoje kwalifikacje zawodowe — podaj najważniejsze umiejętności z CV (nie zapomnij o kompetencjach miękkich, czyli m.in. istotnych z punktu widzenia pracodawcy cechach charakteru), szczegółowo przedstaw swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i pochwal się sukcesami z poprzedniej pracy. Pamiętaj, tylko żeby nie powtarzać informacji z curriculum vitae. List motywacyjny kontrolera jakości powinien je rozwijać w interesujący i atrakcyjny dla rekrutera sposób.

W zakończeniu listu motywacyjnego najlepiej wyrazić nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz jeszcze raz podkreślić chęć podjęcia pracy w danej firmie. Możesz też obiecać konkretną korzyść, np. pomysł na rozwiązanie jakiegoś problemu albo usprawnienie procesu. Jeszcze tylko odpowiedni zwrot grzecznościowy, np. z poważaniem albo z wyrazami szacunku i Twój podpis. 

Zanim wyślesz do pracodawcy gotowy list motywacyjny kontrolera jakości, sprawdź go dokładnie — tak, jak w CV postaraj się unikać błędów, które mogą pozbawić Cię szansy na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Nie musisz też przesadnie się rozpisywać. List motywacyjny powinien być krótki. Wystarczy jedna strona A4. 

Sądzisz, że list motywacyjny to przeżytek? Według badań 10% rekruterów odrzuca aplikacje, w których brakuje tego dokumentu. A 56% HR managerów uważa go za niezbędny w procesie rekrutacyjnym.

Oczywiście, nawet najlepszy list motywacyjny nie gwarantuje Ci sukcesu. Musisz również wiedzieć, jak napisać dobre CV. Możesz skorzystać z generatora CV LiveCareer.pl. Znajdziesz w nim gotowe treści do wstawienia do dokumentu i porady przygotowane przez ekspertów kariery.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące listu motywacyjnego kontrolera jakości? Napisz je w komentarzu pod artykułem. Chętnie na nie odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny kontroler jakosci

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: