1. List motywacyjny konserwator — wzór, jak napisać i przykłady

List motywacyjny konserwator — wzór, jak napisać i przykłady

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny konserwatora to doskonała okazja, by pokazać się rekruterowi od ludzkiej strony. A w końcu dobre umiejętności komunikacyjne to podstawa pracy konserwatora. Bez nich, nawet z najlepszymi umiejętnościami technicznymi, nie uda Ci się usunąć żadnej awarii.

W tym artykule przeczytasz porady ekspertów kariery, które pomogą Ci przygotować własny list motywacyjny konserwatora. Zobaczysz również dobry przykład listu, na którym będziesz mógł się wzorować.

Nie musisz w ogóle męczyć się z przygotowaniem listu motywacyjnego konserwatora. Wybierz szablon listu motywacyjnego. Odpowiedz na kilka prostych pytań, a kreator LiveCareer w kilka chwil wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Znajdź też wzór listu motywacyjnego dla innych zawodów.

List motywacyjny konserwator – wzór 

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR Manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowny Panie,

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko konserwatora w Volkswagenie. Mam 3 lata doświadczenia w pracach naprawczych i konserwacji maszyn oraz budynków.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Jestem dokładny i staranny. W pracy w firmie produkcyjnej Maszynex nienagannie wykonywałem swoją pracę. Dzięki moim zdolnościom manualnym trzykrotnie znalazłem i naprawiłem usterkę na linii produkcyjnej, co zapobiegło poważnym wypadkom i pozwoliło zaoszczędzić przedsiębiorstwu 5 tys. zł.
  2. Lubię pracować w zespole, dzięki czemu łatwo dostosować mi się do pracy w systemie zmianowym. Jestem sumienny, dokładny i odpowiedzialny. Posiadam prawo jazdy kategorii B oraz znam wymogi i przepisy BHP.
  3. Mam ukończony kurs konserwatora urządzeń i budynków. Od dziecka lubię majsterkować i przez 2 lata jako freelancer świadczyłem drobne usługi naprawcze. Moi klienci byli zadowoleni z mojej pracy i chwalili mnie za terminowość oraz skuteczność.

Mam nadzieję, że spotkamy się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której chętnie opowiem więcej o moim doświadczeniu i umiejętnościach. 

Z wyrazami szacunku

Imię i nazwisko

Ten przykład dobrego listu motywacyjnego konserwatora możesz wykorzystać do napisania własnego dokumentu. Przeczytaj również porady i dowiedz się, jak skutecznie przedstawić w nim własne doświadczenie i umiejętności.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny konserwatora?

List motywacyjny konserwatora powinien przekonać pracodawcę bądź rekrutera, że jesteś idealnym kandydatem na stanowisko, na które aplikujesz, a zatrudnienie Cię przyniesie mu korzyść. Ma być uzupełnieniem curriculum vitae, w którym szerzej opisujesz swoją kandydaturę i pokazujesz, dlaczego zależy Ci na zatrudnieniu.

Najpierw warto zająć się kwestiami formalnymi. Na górze dokumentu podaj swoje dane osobowe — dokładnie takie, jak w CV, czyli imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Poniżej powinieneś wpisać dane adresata — jego imię i nazwisko, stanowisko oraz nazwę i adres firmy. 

Pisząc wstęp listu motywacyjnego, zastanów się, co najlepszego masz do zaoferowania pracodawcy i krótko to opisz. Może to być np. długie doświadczenie w branży czy niezbędna do pracy umiejętność — podobnie, jak w sekcji CV z podsumowaniem zawodowym.

Później powinieneś szczegółowo opisać swoje doświadczenie zawodowe, umiejętności (w tym kompetencje miękkie, których znaczenie na rynku pracy stale rośnie, we wszystkich branżach) oraz osiągnięcia zawodowe. Koniecznie wymień i rozwiń swoje najważniejsze atuty z CV. 

W zakończeniu listu motywacyjnego konserwatora wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz również jeszcze raz podkreślić swoje kluczowe kwalifikacje albo obiecać pracodawcy rozwiązanie problemu, z którym zmaga się firma. Później wystarczy zwrot grzecznościowy, np. Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku i podpis.

List motywacyjny powinien być krótki. Jest to dodatek do życiorysu zawodowego, co nie znaczy, że nie musisz go pisać — 26% rekruterów uważa listy za kluczowe w podejmowaniu decyzji podczas rekrutacji. Warto więc również wiedzieć, jak napisać dobre CV i przygotować je na początku.

Gotowy list motywacyjny konserwatora i CV pracownika fizycznego dokładnie sprawdź. Błędy w curriculum vitae i liście, mogą zniechęcić pracodawcę i kosztować Cię zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną — profesjonalne dokumenty to najlepsza wizytówka Twojej staranności i dokładności.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Jeśli list motywacyjny konserwatora sprawia Ci jeszcze jakieś problemy, zostaw komentarz pod artykułem. Na pewno na niego odpowiem i chętnie Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny konserwator

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.67  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: