1. List motywacyjny do administracji biurowej, publicznej: wzór

List motywacyjny do administracji biurowej, publicznej: wzór

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Żeby dostać pracę w administracji publicznej, trzeba spełnić szereg formalności. Jedną z nich jest napisanie dokumentów aplikacyjnych. Problem w tym, że kwalifikacje kandydatów do pracy w urzędzie zwykle są podobne. Zatem jak się wyróżnić?

 

Odpowiedź jest prosta: napisać skuteczny list motywacyjny do administracji biurowej. W tym artykule zobaczysz wzór takiego dokumentu i dowiesz się, jak krok po kroku go napisać, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listulist motywacyjny administracja

 

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

 

Zobacz też podobne wzory CV i listów motywacyjnych:

 

 

List motywacyjny administracja — wzór

 

Miejscowość, data

 

Anita Laskowska

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Naczelnik)

Nazwa urzędu

Adres urzędu

 

Szanowny Panie Starosto,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko podinspektora w Wydziale Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Wierzę, że moja specjalistyczna wiedza oraz 3-letnie doświadczenie w administracji pozwolą mi być dobrym i wydajnym pracownikiem.

 

Poniżej przedstawiam trzy powody, dla których uważam, że warto mnie zatrudnić.

 

  1. Na studiach z inżynierii środowiskowej bardzo dobrze poznałam zagadnienia m.in. z zakresu rozwiązań dotyczących gospodarki odpadami i ochrony przed polami elektromagnetycznymi. Dobrze znam i rozumiem przepisy regulujące te kwestie. Dzięki temu szybko zajmę się swoimi docelowymi obowiązkami.
  2. Jestem osobą komunikatywną — poprzedni przełożeni chwalili mnie m.in. za prosty język i umiejętność wyjaśniania zawiłych kwestii. Te umiejętności pozwolą mi bezproblemowo porozumiewać się z petentami oraz redagować pisma urzędowe.
  3. Spełniam wszystkie wymogi formalne niezbędne do pracy w zawodzie — m.in. mam pełną zdolność do czynności prawnych, polskie obywatelstwo i odpowiednie wykształcenie, co potwierdzają załączone przeze mnie dokumenty.

 

Chętnie wezmę udział w rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której szerzej opowiem o swoich kwalifikacjach i odpowiem na wszystkie pytania.

 

Z poważaniem

Anita Laskowska

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny do administracji?

 

  1. Zacznij list motywacyjny do administracji od podania swoich danych osobowych i kontaktowych oraz danych adresata: stanowiska, imienia i nazwiska Twojego przyszłego przełożonego oraz pełnej nazwy i adresu urzędu.
  2. Atrakcyjnie zacznij list motywacyjny. Podaj nazwę stanowiska i wydziału, do którego aplikujesz oraz wskaż swój główny atut z CV.
  3. Następnie przedstaw 3 lub 4 argumenty przemawiające za tym, że warto Cię zatrudnić. Postaraj się nie pisać o rzeczach oczywistych (np. obsłudze komputera z CV) — spróbuj znaleźć takie, które wyróżnią Cię na tle innych kandydatów.
  4. W liście motywacyjnym do administracji używaj formalnych słów i zwrotów — np.„Szanowna Pani / Szanowny Panie”, Z poważaniem”lub „Z wyrazami szacunku”. W środowisku urzędniczym jest to bardzo istotne.
  5. Na końcu listu motywacyjnego wyraź nadzieję na udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Sprawdź w ogłoszeniu, czy pracodawca wymaga odręcznego podpisania listu motywacyjnego.

 

Już wiesz, jak może wyglądać list motywacyjny do administracji państwowej — możesz się na nim wzorować, pisząc swój dokument. A jeśli chcesz to zrobić szybko i uniknąć błędów, skorzystaj z naszego generatora listów motywacyjnych.

 

Pamiętaj, by do swojej aplikacji załączyć też profesjonalne CV oraz inne dokumenty, o które poproszono w ofercie pracy.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Piszesz list motywacyjny do administracji i masz więcej pytań? Napisz je w komentarzu na forum poniżej — z przyjemnością Ci pomogę.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny administracja

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: