1. List motywacyjny bibliotekarz [też bez doświadczenia] - wzór

List motywacyjny bibliotekarz [też bez doświadczenia] - wzór

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny to przydatny dokument dla każdej osoby, która chciałaby pracować w bibliotece. Jednak by był skuteczny, musisz przestrzegać kilku zasad.

Za chwilę zobaczysz wzór listu motywacyjnego bibliotekarza. Podpowiem Ci też, jak go napisać, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy — również gdy nie masz doświadczenia.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Sprawdź też inne nasze poradniki:

List motywacyjny bibliotekarz — wzór

Miejscowość, data

Anita Sowa

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa biblioteki

Adres biblioteki

Szanowny Panie,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko bibliotekarki w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Wierzę, że moje umiejętności poparte 4-letnim doświadczeniem sprostają Państwa oczekiwaniom.

Poniżej przedstawiam trzy powody, dla których wierzę, że warto mnie zatrudnić.

  1. Jestem osobą energiczną, świetnie zorganizowaną i komunikatywną. W poprzedniej pracy zorganizowałam i poprowadziłam cykl 5 spotkań poświęconych literaturze fantasy, które zgromadziły w sumie ponad 600 czytelników. Równie ciekawe spotkania chciałabym poprowadzić w Pana placówce.

  2. Cechuje mnie pozytywne nastawienie, uprzejmość i wysoka kultura osobista. Wierzę, że dzięki temu będę godnie reprezentować Pana biblotekę, obsługując czytelników.

  3. Mówię i czytam płynnie po angielsku, czego dowodzi zdobyty przeze mnie certyfikat Cambridge C1 Advanced (w styczniu 2023 roku). Dzięki temu będę mogła obsługiwać anglojęzycznych czytelników i sprawnie poruszać się wśród oferowanych przez bibliotekę książek w tym języku.

Chętnie wezmę udział w rozmowie kwalifikacyjnej i odpowiem na wszystkie Pani pytania.

Z wyrazami szacunku

Anita Sowa

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny bibliotekarza?

  1. List motywacyjny bibliotekarza zaadresuj do dyrektora biblioteki lub większej instytucji, w której dana biblioteka się mieści (np. do dyrektora szkoły). Jego imię i nazwisko znajdziesz na stronie internetowej placówki.
  2. Napisz krótki i atrakcyjny wstęp do listu motywacyjnego. Wyjaśnij w nim, na jakie stanowisko aplikujesz i podaj swoje kluczowe atuty z CV — np. długie doświadczenie lub rzadziej spotykane kwalifikacje zawodowe.
  3. Przedstaw kilka argumentów, które przemawiają na korzyść Twojej kandydatury. W tym miejscu opisz swoje kluczowe umiejętności i osiągnięcia zawodowe z CV, odnosząc się do oczekiwań podanych w ofercie pracy. Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego, skup się na umiejętnościach miękkich albo takich, które zdobyłeś na kursach lub w trakcie studiów. Możesz też podkreślić swoją miłość do literatury — pracodawcy o wiele chętniej zatrudniają pasjonatów.
  4. W liście motywacyjnym do biblioteki stosuj zwroty grzecznościowe — np. Szanowna Pani/Szanowny Panie, Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku.
  5. Krótko zakończ list motywacyjny bibliotekarza, podkreślając swoją gotowość do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.

Masz już gotowy wzór listu motywacyjnego na stanowisko bibliotekarza. Teraz możesz się na nim wzorować, pisząc własny dokument.

Jednak pamiętaj, że podstawą skutecznej aplikacji zawsze powinno być profesjonalne CV bibliotekarza. Taki życiorys szybko przygotujesz w naszym generatorze CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Piszesz list motywacyjny do biblioteki i masz więcej pytań? Zadaj je w komentarzu pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny bibliotekarz

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: