1. CV bibliotekarza - wzór i krótki poradnik, jak je napisać

CV bibliotekarza - wzór i krótki poradnik, jak je napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Szukasz pracy w bibliotece i chcesz szybko napisać profesjonalne CV? Dobrze trafiłeś! Tutaj zobaczysz przykładowy wzór CV bibliotekarza i praktyczne wskazówki, jak krok po kroku je napisać, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy. 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV, które mogą Cię zainteresować:

CV bibliotekarza — wzór

Janusz Zakładka

Bibliotekarz

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Systematyczny, komunikatywny i świetnie zorganizowany absolwent filologii polskiej z ponad 5-letnim doświadczeniem w pracy w bibliotekach. Bardzo dobrze orientuję się w zasadach działania bibliotek w Polsce i mam szeroką wiedzę z zakresu literatury. W Państwa bibliotece chciałbym m.in. organizować eventy i kółka czytelnicze.

Umiejętności specjalistyczne

 • język angielski — poziom C1
 • praktyczna znajomość MARC2 i SOWA
 • bardzo dobra znajomość MS Office
 • świetna znajomość terminilogii bibliotecznej
 • szeroka wiedza z zakresu literatury
 • umiejętność wyszukiwania informacji w różnych źródłach

Umiejętności miękkie

 • rozwinięte zdolności komunikacyjne
 • umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej
 • umiejętność pracy pod presją czasu
 • świetna organizacja pracy
 • sumienność i systematyczność
 • odpowiedzialność i zaangażowanie
 • wysoka kultura osobista

Doświadczenie

01.2021–obecnie Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Stanowisko: Specjalista ds. biblioteki muzycznej

Obowiązki:

 • prowadzenie biblioteki muzycznej
 • wyszukiwanie, zakup, powielanie i oprawianie materiałów tekstowych i nutowych
 • współpraca z agencjami autorskimi w zakresie nabywania praw autorskich do utworów wykorzystywanych w teatrze
 • redagowanie i podpisanie umów dotyczących praw autorskich
 • nadzorowanie dokumentacji dotyczącej wypożyczania materiałów

Osiągnięcia:

 • skatalogowanie ponad 600 nowych materiałów tekstowych nutowych
 • nabycie dla teatru praw autorskich do ponad 100 utworów

02.2018–12.2020 Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Stanowisko: Bibliotekarz

Obowiązki:

 • prowadzenie rejestru wypożyczeń
 • prowadzenie ewidencji użytkowników korzystających z czytelni
 • bieżąca obsługa czytelników
 • udostępnianie i popularyzacja specjalistycznych zbiorów Pracowni Krajoznawczej
 • gromadzenie zbiorów regionalnych
 • współorganizacja wydarzeń promujących wiedzę o regionie

Osiągnięcia:

 • opracowanie i organizacja cyklu wydarzeń o regionie „Serce Wielkopolski — literatura i inne skarby kultury”, które łącznie zgromadziły 22 prelegentów i ponad 1000 gości

Wykształcenie

10.2013–06.2018 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kierunek: filologia polska ze spec. informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Uzyskany tytuł: magister

Zainteresowania

Interesuje mnie literatura europejska XIX wieku (moją ulubioną książką jest „Podróż do wnętrza Ziemi” Juliusza Verne’a). Lubię też podróżować po Polsce i Europie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa instytucji] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV bibliotekarza?

 1. Zacznij CV bibliotekarza od rubryki Podsumowanie i cele zawodowe. Wyjaśnij w niej, kim jesteś, jakie masz umiejętności i doświadczenie i co możesz zaoferować pracodawcy.
 2. Na górze życiorysu wymień swoje kompetencje zawodowe. W CV dla bibliotekarza ważne są zarówno umiejętności specjalistyczne (znajomość programów, języków i zasad obowiązujących w bibliotece), jak i miękkie. W pierwszej kolejności skup się na tych kwalifikacjach, o których pracodawca napisał w ogłoszeniu.
 3. Opisz w CV swoje doświadczenie zawodowe. By wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów, wzbogać tę sekcję o swoje kluczowe osiągnięcia zawodowe (jak we wzorze CV do biblioteki powyżej). A jeśli brakuje Ci doświadczenia, w tym miejscu opisz swoje praktyki studenckie, staż lub wolontariat.
 4. Opisz krótko swoją edukację w CV. Podaj tylko ostatni etap nauki (np. studia wyższe). W CV bibliotekarza możesz wymienić też ukończone kursy i szkolenia, które przydadzą Ci się w pracy.
 5. Krótko i konkretnie wymień kilka swoich zainteresowań w CV — szczególnie tych związanych z literaturą lub bibliotekarstwem.
 6. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych — w przeciwnym wypadku nie będziesz mógł wziąć udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.

Powyższe porady i wzór CV na stanowisko bibliotekarza możesz wykorzystać, pisząc własny dokument. Jeśli chcesz to zrobić szybko, możesz to zrobić w naszym kreatorze CV na jednym z 20+ atrakcyjnych szablonów.

Do swojej aplikacji możesz również dołączyć list motywacyjny bibliotekarza — w ten sposób dodatkowo podkreślisz swoją motywację do pracy i zainteresowanie ofertą.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV bibliotekarza i masz więcej pytań? Napisz je w komentarzu, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv bibliotekarza

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: