1. CV ucznia technikum gastronomicznego: wzór, jak napisać

CV ucznia technikum gastronomicznego: wzór, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Aplikujesz do pracy w gastronomii, ale brakuje Ci doświadczenia? Nie martw się — wystarczy, że jako uczeń lub absolwent szkoły gastronomicznej napiszesz skuteczne i atrakcyjne CV.

W tym artykule wyjaśnię Ci, jak to zrobić. Pokażę Ci też przykładowe CV ucznia technikum gastronomicznego — możesz się nim zainspirować, pisząc własny życiorys.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też podobne wzory CV i listów motywacyjnych:

CV ucznia technikum gastronomicznego — wzór

Mateusz Chochla

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Pieczenie oraz dekorowanie ciast i deserów to moja największa pasja. Rozwijam ją nieustannie od ponad 4 lat, ucząc się w Technikum Gastronomicznym nr 2 w Łodzi na kierunku gastronomicznym (specjalizacja cukiernicza). Przez rok należałem też do Szkolnego Kółka Gastronomicznego, a w czerwcu 2022 roku zdobyłem 95% pozytywnych odpowiedzi w konsumenckiej Ankiecie Smaku. Cenię Pani cukiernię z uwagi na wykwintność oferowanych smaków, dlatego to właśnie tutaj chciałbym zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

Umiejętności specjalistyczne

 • umiejętność pieczenia i komponowania smaków
 • znajomość sprzętu i technik kulinarnych
 • racjonalne gospodarowanie produktami spożywczymi
 • aktualne badania sanitarno-epidemiologiczne
 • język angielski — poziom B2
 • czynne prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie

 • punktualność i multizadaniowość
 • umiejętność pracy pod presją czasu
 • zmysł estetyczny i kreatywność
 • świetna organizacja pracy
 • umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej
 • komunikatywność
 • uczciwość, odpowiedzialność i zaangażowanie
 • chęć nauki i rozwoju
 • gotowość do pracy zmianowej i w weekendy

Doświadczenie

02.2022–01.2023 Szkolne Kółko Gastronomiczne (wolontariat)

Stanowisko: Cukiernik

Obowiązki:

 • pieczenie i dekorowanie ciast do sklepiku samorządowego
 • przygotowywanie deserów na wydarzenia szkolne
 • ustalanie menu i sporządzanie listy zakupów
 • współpraca z członkami Koła i nauczycielami

Osiągnięcia:

 • 95% pozytywnych odpowiedzi w konsumenckiej Ankiecie Smaku (czerwiec 2022)

Wykształcenie

09.2019–06.2023 Technikum Gastronomiczne nr 2 w Łodzi

Kierunek: gastronomia ze spec. cukierniczą

Uzyskany tytuł: technik cukiernik

Zainteresowania

Lubię eksperymentować w kuchni, testować nowe smaki i modyfikować przepisy. W wolnym czasie chętnie gram w gry zespołowe (piłka nożna i siatkówka).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV ucznia technikum gastronomicznego?

 1. Zacznij CV od sekcji Podsumowanie i cele zawodowe. Napisz w niej, jakie masz umiejętności oraz co Cię wyróżnia. Podkreśl swoje wykształcenie kierunkowe. Możesz też wyjaśnić, dlaczego aplikujesz do danej firmy — w ten sposób łatwiej zwrócisz uwagę rekrutera.
 2. Stwórz w CV ucznia technikum gastronomicznego wyczerpującą listę swoich kompetencji zawodowych, aby nieco „zrekompensować” pracodawcy brak doświadczenia. Skup się zarówno na umiejętnościach twardych, jak i miękkich.
 3. Jeśli posiadasz choćby niewielkie doświadczenie w pracy, koniecznie pochwal się nim w CV. Możesz też wpisać pracę sezonową, weekendową lub wolontariat (szczególnie jeśli były związane z gastronomią).
 4. Opisz swoją edukację w CV. W tym miejscu wystarczy podać szkołę gastronomiczną: jej pełną nazwę, lata nauki, specjalizację i uzyskany tytuł. Jeżeli nadal się uczysz, w miejsce daty końcowej wpisz frazę obecnie.
 5. Wymień w CV swoje główne zainteresowania — szczególnie te związane z gastronomią lub potwierdzające Twoje kwalifikacje (np. umiejętność pracy zespołowej czy kreatywność).
 6. Na dole CV dodaj klauzulę RODO ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych.

Już wiesz, jak wygląda przykładowe CV ucznia technikum gastronomicznego. Teraz możesz się na nim wzorować, pisząc własny życiorys zawodowy. Żeby zrobić to szybko, skorzystaj z naszego generatora CV. Do swojej aplikacji możesz załączyć też list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli masz dodatkowe pytania o CV ucznia technikum gastronomicznego, napisz je w komentarzu — chętnie Ci odpowiem i pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv ucznia technikum gastronomicznego

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: