1. CV freelancer - wzór i wskazówki eksperta, jak napisać

CV freelancer - wzór i wskazówki eksperta, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Czy swoje CV freelancer powinien napisać inaczej niż pracownik etatowy? Tak — choć te różnice będą niewielkie. W tym artykule wyjaśnię Ci, jak krok po kroku to zrobić. Pokażę Ci też przykładowe CV freelancera — możesz się na nim wzorować, pisząc własny życiorys.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV i listów motywacyjnych, które mogą Cię zainteresować:

CV freelancer — wzór 

Magdalena Paleta

Graphic designer

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do strony internetowej / portfolio (opcjonalnie)

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Ukończyłam grafikę projektową i od 3 lat wykonuję zlecenia graficzne jako freelancer. Tworzę m.in. okładki, ilustracje, plakaty, etykiety produktowe i e-booki oraz dbam o identyfikację wizualną marek — do tej pory współpracowałam m.in. z Oriflame, Yves Rocher, 4F i Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Od początku pracy miałam 100-procentową terminowość w wykonywaniu zleceń, a moja ilustracja zdobyła główną nagrodę w konkursie promującym film Avatar: Istota wody. W Państwa firmie chciałabym zająć się tworzeniem materiałów promocyjnych e-commerce.

Umiejętności specjalistyczne

 • pakiet Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign) — poziom zaawansowany
 • świetna znajomość trendów w e-commerce
 • MS Office (Word, Excel, PowerPoint) — poziom średniozaawansowany
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie

 • kreatywność i wysokie poczucie estetyki
 • świetna organizacja pracy i terminowość
 • samodzielność
 • precyzja i uważność na detale
 • sumienność i zaangażowanie
 • umiejętność efektywnej współpracy

Doświadczenie

11.2021–obecnie Agencja Digital Marketingu We.com

Stanowisko: Graphic designer (freelancer)

Obowiązki:

 • projektowanie grafik na kanały social media (Facebook, Instagram, LinkedIn)
 • przygotowywanie e-booków, infografik, mailingów i bannerów
 • tworzenie identyfikacji wizualnej dla nowych klientów agencji

Kluczowe osiągnięcia:

 • główna nagroda w konkursie na najlepszą ilustrację promującą film Avatar: Istota Wody w social mediach (projekt na zlecenie Polskich Linii Lotniczych LOT)
 • 100-procentowa terminowość w wykonywaniu zleceń

01.2020–12.2022 Agencja Reklamowa MASTER

Stanowisko: Graphic designer (freelancer)

Obowiązki:

 • projektowanie etykiet i opakowań produktów
 • przygotowywanie bannerów reklamowych i plakatów
 • tworzenie ilustracji do książek i czasopism
 • tworzenie infografik na kanały social media (Facebook, Instagram)
 • wsparcie zespołu w przygotowywaniu katalogów produktowych

Kluczowe osiągnięcia:

 • wykonanie 70+ projektów dla 15 klientów (z czego 11 klientów wróciło do agencji w ciągu roku)
 • 100-procentowa terminowość w wykonywaniu zleceń

Wykształcenie

10.2015–06.2020 Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Kierunek: Grafika projektowa

Uzyskany tytuł: magister

Zainteresowania

Interesuje mnie branża e-commerce — z przyjemnością śledzę najnowsze trendy i marki, które odniosły sukces w tej dziedzinie. W wolnym czasie uprawiam sport (szermierka i jazda na nartach).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV freelancera?

 1. W rubryce Dane osobowe w CV podaj nie tylko swoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail, ale też link do swojej strony internetowej lub portfolio oraz do swojego konta na LinkedIn (o ile taki prowadzisz).
 2. Na początku CV freelancera umieść sekcję Podsumowanie i cele zawodowe. Napisz w niej, czym się zajmujesz, jakie masz umiejętności i kluczowe sukcesy zawodowe. Jeśli współpracowałeś ze znanymi markami, koniecznie podaj ich nazwy. Wspomnij, że pracujesz jako freelancer — to ważna informacja dla firm, które chciałyby Cię zatrudnić na umowę zlecenie lub o dzieło albo na kontrakt B2B.
 3. Stwórz listę swoich umiejętności twardych i miękkich w CV. Wymień te, które przydadzą Ci się w pracy oraz będą dowodem, że jako freelancer jesteś skuteczny i można na Tobie polegać (np. bardzo dobra organizacja pracy, sumienność i terminowość).
 4. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV. W tym miejscu podaj nazwy firm i marek, z którymi współpracowałeś, swoje kluczowe obowiązki i najważniejsze osiągnięcia.
 5. Krótko napisz o swoim wykształceniu w CV. Wystarczy, że podasz ostatni szczebel edukacji (np. studia wyższe) oraz kursy i szkolenia zawodowe.
 6. Opisz w CV swoje zainteresowania. Wymień przede wszystkim te, które mają związek ze stanowiskiem, na które aplikujesz, potwierdzają Twoje kwalifikacje zawodowe lub są na tyle charakterystyczne, że pracodawca łatwiej Cię zapamięta.
 7. Umieść na dole CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, która umożliwi Ci udział w rekrutacji.

Już wiesz, jak napisać skuteczne CV freelancera. Jeśli chcesz zrobić to szybko i sprawnie, a później modyfikować swój życiorys w zależności od potrzeb, skorzystaj z naszego generatora CV. Do maila z CV możesz również załączyć portfolio i list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz więcej pytań o powyższy wzór CV freelancera? A może Twój przypadek jest inny i potrzebujesz wiedzieć więcej? Napisz pytanie w komentarzu, a ja z przyjemnością na nie odpowiem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv freelancer

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: