1. CV automatyk - wzór, jak napisać i porady eksperta kariery

CV automatyk - wzór, jak napisać i porady eksperta kariery

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Aby Twoje CV automatyka wyróżniło się na tle pozostałych życiorysów, musi być dobrze przemyślane i dopasowane do oferty pracy. Rekruter już na pierwszy rzut oka powinien zobaczyć w Tobie profesjonalistę.

Dlatego tutaj wyjaśnię Ci, jak powinien napisać swoje CV automatyk, żeby odnieść sukces. Pokażę Ci wzór takiego dokumentu i wyjaśnię krok po kroku, jak go przygotować, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Przeczytaj też inne nasze poradniki:

CV automatyk — wzór

Mariusz Kabel

Automatyk maszyn i urządzeń przemysłowych

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie zawodowe

Dokładny, zorganizowany i komunikatywny inżynier automatyk z 3-letnim doświadczeniem w pracy z maszynami i urządzeniami przemysłowymi. Na co dzień czytam dokumentację techniczną w językach polskim i angielskim. Mam na swoim koncie liczne sukcesy — m.in. poprawiłem wskaźniki związane z utrzymaniem ruchu o 24% (II kwartał 2023). Równie dobre efekty chciałbym osiągnąć w pracy dla Państwa. 

Umiejętności specjalistyczne

 • umiejętność operowania w systemach sterowania Siemens S7 Tia Portal i Stäubli
 • praktyczna znajomość zasad pracy ze sterowaniem PLC
 • umiejętność programowania sterowników (m.in. Siemens S7 1200 i paneli HMI)
 • znajomość zasad BHP związanych z pracą z urządzeniami przemysłowymi
 • czytanie i rozumienie dokumentacji technicznej
 • znajomość instalacji elektrycznych
 • czynne prawo jazdy kat. B
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie

 • analityczne myślenie
 • zmysł techniczny
 • dokładność i precyzja
 • bardzo dobra organizacja pracy
 • rozwinięte umiejętności komunikacyjne
 • chęć podnoszenia kwalifikacji zawodowych
 • gotowość do pracy zmianowej

Doświadczenie

08.2020–obecnie MobileCom Sp. z o.o.

Stanowisko: Automatyk maszyn i urządzeń przemysłowych

Obowiązki:

 • uruchamianie i prowadzenie przeglądów TPM maszyn i urządzeń w liniach montażowych
 • bieżące usuwanie awarii
 • modyfikacje sterowania maszyn pod kątem optymalizacji procesów produkcyjnych
 • tworzenie i uaktualnianie dokumentacji technicznej UTR
 • koordynowanie prac zewnętrznych serwisów w zakresie urządzeń produkcyjnych
 • dobór i zakup usług serwisowych i części zamiennych

Kluczowe osiągnięcia:

 • poprawa wskaźników związanych z utrzymaniem ruchu MTBF, MTTR i MTTF o 24% (II kwartał 2023)
 • wdrożenie w obowiązki 10 nowych pracowników

Wykształcenie

10.2017–06.2020 Politechnika Śląska

Kierunek: robotyka i automatyka

Uzyskany tytuł: inżynier

Zainteresowania

Lubię majsterkować i uprawiać sport (głównie jogging). W wolnym czasie poszerzam znajomość technicznego słownictwa w języku angielskim.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV automatyka?

 1. Zacznij CV automatyka od rubryki „Podsumowanie zawodowe”. Krótko opisz w niej swoje doświadczenie, specjalizację, mocne strony i kluczowe osiągnięcie w pracy.
 2. Wypisz w punktach swoje kompetencje zawodowe. Wymień zarówno umiejętności twarde (specjalistyczne), jak i miękkie. W pierwszej kolejności podkreśl te, o których pracodawca napisał w ogłoszeniu.
 3. Opisz swoje doświadczenie w CV automatyka. W tej sekcji podaj nazwę firmy i stanowiska, daty zatrudnienia, swoje kluczowe obowiązki i najważniejsze sukcesy zawodowe.
 4. Krótko wspomnij o swojej edukacji w CV. Wystarczy, że wymienisz ostatnią ukończoną szkołę (technikum, zawodówkę lub uczelnię wyższą) oraz kursy i certyfikaty zawodowe, jeżeli takie posiadasz.
 5. Wspomnij o swoich zainteresowaniach w CV automatyka. Wybierz te, które podkreślają Twoje kwalifikacje lub są na tyle charakterystyczne, by zapaść rekruterowi w pamięć.
 6. Dodaj na dole CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych.

Już wiesz, jak wygląda dobre CV automatyka. A jeśli chcesz się dodatkowo wyróżnić, wygeneruj je na profesjonalnym szablonie curriculum vitae. Do swojego życiorysu możesz załączyć też list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz dodatkowe pytania o CV automatyka? Napisz je w komentarzu, a ja postaram się znaleźć odpowiedź.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv automatyk

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: