List motywacyjny stewardessa/steward: wzór i porady eksperta
Zatrudnienie na pokładzie samolotu wymaga dobrego zdrowia, odpowiedniej prezencji i wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. List motywacyjny stewardessy powinien od razu pokazywać, że spełniasz takie wymagania. Inaczej możesz pożegnać się z pracą związaną z podróżami.
W tym artykule znajdziesz wzór listu motywacyjny stewardessy albo stewarda i wskazówki, które pomogą Ci samodzielnie napisać skuteczny dokument do pracy w samolocie.
Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.
List motywacyjny stewardessy — wzór
Data, miejscowość
Imię i nazwisko
Stanowisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)
Imię i nazwisko adresata
Stanowisko adresata (np. HR manager)
Nazwa firmy
Adres firmy
Szanowny Panie,
Z przyjemnością aplikuję na stanowisko stewardessy. Wierzę, że moje umiejętności interpersonalne i świetna kondycja pozwolą mi wykonywać obowiązki w pracy na pokładzie samolotów FizzAir.
Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?
- Mam 2 lata doświadczenia w pracy w obsłudze klienta jako recepcjonistka w hotelu Milton. Wiem, jak dbać o klientów i zapewniać im usługi na najwyższym poziomie. Jestem empatyczna, komunikatywna i świetnie odnajduję się w pracy zespołowej.
- Posiadam certyfikat języka angielskiego Cambridge na poziomie CAE i ukończyłam kurs biznesowego angielskiego Ambasady Amerykańskiej w Toruniu. Znam również hiszpański na poziomie komunikatywnym (B1).
- W wolnym czasie gram w siatkówkę i pływam. W 2018 r. zdobyłam tytuł wicemistrzyni studentek województwa kujawsko-pomorskiego w pływaniu stylem klasycznym. Interesuję się również makijażem i pielęgnacją skóry.
Mam nadzieję, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej będę mogła szerzej opowiedzieć o swoich kompetencjach i odpowiedzieć na Państwa pytania dotyczące mojego doświadczenia zawodowego.
Z poważaniem
Imię i nazwisko
Już wiesz, jak powinien wyglądać list motywacyjny stewardessy lub stewarda. W sekcji z poradami przeczytasz, jak skutecznie opisać swoje doświadczenie zawodowe i napisać skuteczny dokument.
Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Jak napisać list motywacyjny stewardessy? Porady
Dobry list motywacyjny jest dodatkiem, w którym podkreślasz swoje atuty z CV i pokazujesz pracodawcy, że świetnie nadajesz się na stanowisko, na które aplikujesz, a zatrudnienie Cię przyniesie firmie korzyści i zyski.
Najpierw, w lewym górnym rogu umieść datę i miejscowość, a następnie podaj swoje dane osobowe — te same, co w CV. Musisz również wpisać dane adresata: imię i nazwisko, stanowisko, nazwę firmy i jej adres.
Rozpocznij list motywacyjny stewardessy tak, aby zainteresować rekrutera i zachęcić go do dalszej lektury. Możesz napisać kilka zdań o swoim dotychczasowym doświadczeniu lub pokazać, że podzielasz wartości firmy, do której aplikujesz i masz jasny cel zawodowy.
Następnie powinieneś rozwinąć informacje ze wstępu. Szerzej opisz swoje doświadczenie z CV — ale bez powtarzania słowo w słowo informacji z curriculum vitae. Wymień swoje najważniejsze umiejętności z CV, w tym kompetencje miękkie (które są niezbędne w pracy w samolocie) i pokaż, jak przydadzą Ci się na nowym stanowisku. Możesz również pochwalić się swoim największym osiągnięciem zawodowym.
List motywacyjny stewardessy powinien być dopasowany do oferty pracy. Dlatego zanim zaczniesz go pisać, dokładnie przeczytaj ogłoszenie i wymień w dokumencie te kwalifikacje, których wymaga pracodawca — oczywiście tylko wtedy, kiedy rzeczywiście je masz. Kłamstwo w CV i liście motywacyjnym to kiepski pomysł, bo rekruter prędzej czy później przyłapie Cię na oszustwie.
W zakończeniu listu motywacyjnego powinieneś wyrazić nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz też pokazać, że zgadasz się z wartościami firmy, do której aplikujesz i dobrze znasz jej kulturę.
Później wystarczy odpowiedni zwrot grzecznościowy do listu motywacyjnego, np. Z poważaniem albo Z wyrazami szacunku i podpis. Zanim wyślesz gotowy list motywacyjny stewardessy, upewnij się, że nie ma w nim literówek. Błędy w CV i liście mogą zdyskwalifikować Cię już na samym początku rekrutacji.
Pamiętaj też, że list motywacyjny powinien być krótki — tak jak w przypadku CV, wystarczy jedna strona A4. Pracodawcy i rekruterzy nie mają czasu na długich dokumentów. Średnio dostają ok. 250 odpowiedzi na jedną ofertę pracy.
Podstawowym dokumentem w rekrutacji jest oczywiście życiorys zawodowy. Zanim zabierzesz się do listu motywacyjnego stewardessy, musisz napisać dobre CV do pracy — dopasowane do oferty, profesjonalne i spersonalizowane.
Przeczytaj też nasz poradnik: Cabin Crew CV, czyli CV stewardessy po angielsku.
Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.
Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.
Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące listu motywacyjnego stewardessy? Zostaw komentarz pod artykułem, a ja na niego chętnie odpowiem i Ci pomogę.