1. List motywacyjny stewardessa/steward: wzór i porady eksperta

List motywacyjny stewardessa/steward: wzór i porady eksperta

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Zatrudnienie na pokładzie samolotu wymaga dobrego zdrowia, odpowiedniej prezencji i wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. List motywacyjny stewardessy powinien od razu pokazywać, że spełniasz takie wymagania. Inaczej możesz pożegnać się z pracą związaną z podróżami.

W tym artykule znajdziesz wzór listu motywacyjny stewardessy albo stewarda i wskazówki, które pomogą Ci samodzielnie napisać skuteczny dokument do pracy w samolocie. 

Nie musisz w ogóle męczyć się z przygotowaniem listu motywacyjnego stewardessy lub stewarda. Wybierz szablon listu motywacyjnego, odpowiedz na kilka prostych pytań, a kreator LiveCareer w mgnieniu oka wygeneruje dla Ciebie profesjonalny dokument.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla 40+ innych zawodów.

List motywacyjny stewardessy — wzór

Data, miejscowość

Imię i nazwisko

Stanowisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowny Panie,

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko stewardessy. Wierzę, że moje umiejętności interpersonalne i świetna kondycja pozwolą mi wykonywać obowiązki w pracy na pokładzie samolotów FizzAir.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Mam 2 lata doświadczenia w pracy w obsłudze klienta jako recepcjonistka w hotelu Milton. Wiem, jak dbać o klientów i zapewniać im usługi na najwyższym poziomie. Jestem empatyczna, komunikatywna i świetnie odnajduję się w pracy zespołowej.
  2. Posiadam certyfikat języka angielskiego Cambridge na poziomie CAE i ukończyłam kurs biznesowego angielskiego Ambasady Amerykańskiej w Toruniu. Znam również hiszpański na poziomie komunikatywnym (B1).
  3. W wolnym czasie gram w siatkówkę i pływam. W 2018 r. zdobyłam tytuł wicemistrzyni studentek województwa kujawsko-pomorskiego w pływaniu stylem klasycznym. Interesuję się również makijażem i pielęgnacją skóry.

Mam nadzieję, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej będę mogła szerzej opowiedzieć o swoich kompetencjach i odpowiedzieć na Państwa pytania dotyczące mojego doświadczenia zawodowego.

Z poważaniem

Imię i nazwisko

Już wiesz, jak powinien wyglądać list motywacyjny stewardessy lub stewarda. W sekcji z poradami przeczytasz, jak skutecznie opisać swoje doświadczenie zawodowe i napisać skuteczny dokument, żeby zostać stewardessą/stewardem.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny stewardessy? Porady

Dobry list motywacyjny jest dodatkiem, w którym podkreślasz swoje atuty z CV i pokazujesz pracodawcy, że świetnie nadajesz się na stanowisko, na które aplikujesz, a zatrudnienie Cię przyniesie firmie korzyści i zyski.

Najpierw, w lewym górnym rogu umieść datę i miejscowość, a następnie podaj swoje dane osobowe — te same, co w CV. Musisz również wpisać dane adresata: imię i nazwisko, stanowisko, nazwę firmy i jej adres.

Rozpocznij list motywacyjny stewardessy tak, aby zainteresować rekrutera i zachęcić go do dalszej lektury. Możesz napisać kilka zdań o swoim dotychczasowym doświadczeniu lub pokazać, że podzielasz wartości firmy, do której aplikujesz i masz jasny cel zawodowy

Następnie powinieneś rozwinąć informacje ze wstępu. Szerzej opisz swoje doświadczenie z CV — ale bez powtarzania słowo w słowo informacji z curriculum vitae. Wymień swoje najważniejsze umiejętności z CV, w tym kompetencje miękkie (które są niezbędne w pracy w samolocie) i pokaż, jak przydadzą Ci się na nowym stanowisku. Możesz również pochwalić się swoim największym osiągnięciem zawodowym.

List motywacyjny stewardessy powinien być dopasowany do oferty pracy. Dlatego zanim zaczniesz go pisać, dokładnie przeczytaj ogłoszenie i wymień w dokumencie te kwalifikacje, których wymaga pracodawca — oczywiście tylko wtedy, kiedy rzeczywiście je masz. Kłamstwo w CV i liście motywacyjnym to kiepski pomysł, bo rekruter prędzej czy później przyłapie Cię na oszustwie.

W zakończeniu listu motywacyjnego powinieneś wyrazić nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz też pokazać, że zgadasz się z wartościami firmy, do której aplikujesz i dobrze znasz jej kulturę.

Później wystarczy odpowiedni zwrot grzecznościowy do listu motywacyjnego, np. Z poważaniem albo Z wyrazami szacunku i podpis. Zanim wyślesz gotowy list motywacyjny stewardessy, upewnij się, że nie ma w nim literówek. Błędy w CV i liście mogą zdyskwalifikować Cię już na samym początku rekrutacji.

Pamiętaj też, że list motywacyjny powinien być krótki — tak jak w przypadku CV, wystarczy jedna strona A4. Pracodawcy i rekruterzy nie mają czasu na długich dokumentów. Średnio dostają ok. 250 odpowiedzi na jedną ofertę pracy.

Podstawowym dokumentem w rekrutacji jest oczywiście życiorys zawodowy. Zanim zabierzesz się do listu motywacyjnego stewardessy, musisz napisać dobre CV do pracy — dopasowane do oferty, profesjonalne i spersonalizowane.

Przeczytaj też nasz poradnik: Cabin Crew CV, czyli CV stewardessy po angielsku. oraz Pilot CV (template) - jak napisać? Wzór i porady ekspertów.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące listu motywacyjnego stewardessy? Zostaw komentarz pod artykułem, a ja na niego chętnie odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny stewardessa

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: