1. List motywacyjny rekrutacja wewnętrzna — wzór i porady

List motywacyjny rekrutacja wewnętrzna — wzór i porady

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Rekrutacja wewnętrzna to popularna forma pozyskiwania kandydatów do pracy — szczególnie w dużych korporacjach, gdzie pracownicy często szukają nowych możliwości i form rozwoju. W ten sposób pracodawcy rekrutują osoby zaufane, które dobrze orientują się w kulturze organizacyjnej firmy.

Marzy Ci się awans lub praca pod okiem innego przełożonego w tej samej firmie? Dobrze trafiłeś! W tym artykule pokażę Ci profesjonalny wzór listu motywacyjnego do rekrutacji wewnętrznej. Podpowiem Ci też, jak wykorzystać swój potencjał w treści listu, by zrobić dobre wrażenie na rekruterach.

Twój list motywacyjny napisze się sam — wystarczy, że wybierzesz jeden z atrakcyjnych szablonów listu motywacyjnego w naszym kreatorze i odpowiesz na kilka pytań, a program sam wygeneruje dla Ciebie profesjonalny dokument.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

List motywacyjny rekrutacja wewnętrzna — wzór

Miejscowość, data

Maciej Dorobkiewicz

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowna Pani,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko Compliance Senior Investigator w banku IMG.

Mam ponad 5-letnie doświadczenie na stanowisku Analyst KYC CDD. Od 3 lat pracuję w banku IMG, dzięki czemu dobrze poznałem wartości i kulturę organizacyjną firmy. Jestem przekonany, że moja wiedza i zaangażowanie wniosą cenny wkład w rozwój Pani zespołu.

Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których wierzę, że sprawdzę się na stanowisku Compliance Senior Investigator.

  1. Doskonale orientuję się w globalnym systemie finansowym i bankowości. Mam szeroką wiedzę z zakresu monitorowania transakcji i związanych z tym regulacji prawnych, czego dowodzi posiadany przeze mnie certyfikat CAMS (czerwiec 2020). Wierzę, że dzięki tej wiedzy będę dobrym i wydajnym pracownikiem Pani zespołu.
  2. Lubię osiągać ambitne cele i wspierać zespół w codziennej pracy. W listopadzie 2019 roku wymyśliłem sposób na częściową automatyzację procesu monitorowania transakcji, za co zostałem wyróżniony nagrodą Spot Award. Chętnie wykorzystam to doświadczenie, by wspomóc rozwój Pani zespołu.
  3. Mówię biegle po angielsku i francusku — jako Analyst KYC CDD wielokrotnie korespondowałem z innymi pracownikami właśnie w tych językach. Dzięki temu nie będę miał problemów z codzienną komunikacją w Compliance Department.

Dziękuję za poświęcony mi czas. Z przyjemnością wezmę udział w rozmowie kwalifikacyjnej, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz przedstawić 2 pomysły, które mogę wykorzystać w pracy w Pani zespole.

Z wyrazami szacunku

Maciej Dorobkiewicz

Już wiesz, jak może wyglądać profesjonalny list motywacyjny do rekrutacji wewnętrznej. Teraz podpowiem Ci krok po kroku, jak go napisać, by Twój obecny szef dał Ci awans, a inny chętniej przyjął Cię pod swoje skrzydła.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

List motywacyjny rekrutacja wewnętrzna — jak go napisać?

Choć najważniejszym dokumentem aplikacyjnym od lat jest curriculum vitae, to dobry list motywacyjny do rekrutacji wewnętrznej może Ci się przydać — nawet gdy firma o niego nie prosi. Dlaczego? 

Pracodawcy, którzy rekrutują w ten sposób, chcą być pewni, że tak poważny zwrot na śnieżce zawodowej kandydata jest spójny z jego celami i umiejętnościami, a inny dział nie straci, pozbywając się danego pracownika. Ponadto aż 88% rekruterów ufa rekomendacjom i referencjom w CV kandydatów, co najłatwiej sprawdzić wewnątrz tej samej firmy. 

List motywacyjny do rekrutacji wewnętrznej to zatem świetna okazja, by pokazać swój cel zawodowy (spójny z nowym stanowiskiem) i udowodnić, że do tej pory cieszyłeś się uznaniem szefa. Dlatego już na początku listu motywacyjnego podkreśl swoje kluczowe atuty z CV — np. długie doświadczenie, podzielanie wartości i celów firmy czy też wybrane osiągnięcie z Twojego CV.

Wykorzystaj fakt, że jako osoba z wewnątrz łatwo uzyskasz potrzebne Ci informacje. Sprawdź, jak nazywa się Twój przyszły przełożony i w liście motywacyjnym zwróć się właśnie do niego — dzięki temu będziesz łatwiej zapamiętany. Porozmawiaj też ze współpracownikami i „wybadaj teren”. Być może w ten sposób poznasz oczekiwania przyszłego szefa i łatwiej będzie Ci napisać skuteczny dokument.

W liście motywacyjnym do rekrutacji wewnętrznej nawiąż także do wymagań zawartych w ofercie pracy. Np. jeśli firma oczekuje ukończenia kursu, posiadania certyfikatu albo znajomości języka obcego na konkretnym poziomie zaawansowania, a Ty spełniasz te kryteria, koniecznie o tym napisz. Spróbuj pokazać, w jaki sposób Twoje umiejętności z CV przełożą się na sukces danego zespołu.

Następnie zakończ list motywacyjny do rekrutacji wewnętrznej. Możesz podziękować rekruterowi za poświęcony czas i napisać, że chętnie odpowiesz na pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. A żeby zrobić jeszcze lepsze wrażenie, zaoferuj rozwiązanie konkretnego problemu albo ponownie nawiąż do wartości i celów firmy.

Zadbaj też o profesjonalny wygląd CV i listu motywacyjnego do rekrutacji wewnętrznej — w końcu osoby, do których trafią, będziesz spotykał na co dzień. Aby dopasować szablony obydwu dokumentów, skorzystaj z naszych narzędzi: kreatora listu motywacyjnego oraz kreatora CV. Tam znajdziesz gotowe zwroty do użycia oraz porady ekspertów, dzięki czemu przygotowanie dokumentów będzie prostsze niż kiedykolwiek.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Piszesz list motywacyjny do rekrutacji wewnętrznej i uważasz, że jakaś kwestia wymaga szerszego omówienia? Zadaj mi pytanie na forum poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny rekrutacja wewnetrzna

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.33  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: