1. List motywacyjny po hiszpańsku: wzór, zwroty i porady eksperta

List motywacyjny po hiszpańsku: wzór, zwroty i porady eksperta

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny po hiszpańsku musi być dopasowany do oferty pracy i spełniać wymogi rekrutacji w tym kraju. Dlatego nie możesz po prostu przetłumaczyć polskiego dokumentu słowo w słowo.

W tym artykule znajdziesz wzór listu motywacyjnego po hiszpańsku. Możesz go śmiało wykorzystać do stworzenia własnego skutecznego dokumentu. Porady ekspertów kariery pokażą Ci, na co warto zwrócić uwagę przy pisaniu.

Twój list motywacyjny napisze się sam — wybierz szablon listu motywacyjnego, a potem zdaj się na pomoc kreatora dokumentów aplikacyjnych LiveCareer. 

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Wyszukaj wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

List motywacyjny po hiszpańsku — wzór

Juan Olivo Gaitán

juanolivogaitan@gmail.com

603 236 864

C/ Los Herrán, 32

06760 Navalvillar de Pela

Responsable de RR.HH.

Webhelp S.L.

C/ Amoladera, 23

28794 Guadalix de la Sierra

A 19 de octubre de 2020

Estimado responsable de recursos humanos:

Me pongo en contacto con usted tras haber analizado la vacante que abrieron recientemente a través del portal de empleo Infojobs para el puesto como responsable de atención al cliente. Habiendo observado que mi perfil se adapta a los requisitos y funciones a realizar, decidí enviarle mi CV junto con esta carta.

Con una trayectoria de 3 años desarrollada en el área de atención y comunicación con el consumidor, he implementado métodos de respuesta automatizada a preguntas comunes recibidas a través de email, mientras desarrollamos actualizaciones en la atención telefónica, mejorando la opinión de los clientes respecto a la empresa de 6 a 7,4 puntos sobre 10.

Una de las razones por las que quiero formar parte del equipo de Webhelp es por el constante crecimiento y su relevancia dentro del sector de la informática. Considero que es un lugar idóneo para desarrollar una carrera a largo plazo en la que podré mejorar como profesional, a la vez que aporto mis conocimientos en la gestión de incidencias.

Me gustaría poder concretar una reunión con usted para poder hablar más detenidamente sobre las posición, los objetivos de la empresa y, como no, poder resolver posibles dudas que pueda tener en relación a mi perfil.

Sin otro motivo en particular, quedo a la espera de su respuesta y le mando un cordial saludo.

Juan Olivo Gaitán

Wiesz już, jak powinien wyglądać dobry list motywacyjny po hiszpańsku. Przeczytaj również porady, w których wyjaśnię Ci krok po kroku napisać skuteczny dokument.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny po hiszpańsku?

List motywacyjny po hiszpańsku nazywa się carta de presentación. I podobnie jak w Polsce, wysyła się go jako dodatek do hiszpańskiego CV. Nie jest obowiązkowy, ale warto go napisać — według badań dla 52% rekruterów jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie swojej szansy na sukces w rekrutacji.

Na początek warto zadbać o formalną stronę dokumentu. Na samej górze wpisz swoje dane osobowe — takie jak w CV. Podaj imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i adres zamieszkania. Poniżej umieść dane odbiorcy i dane kontaktowe firmy i datę.

Zacznij list motywacyjny po hiszpańsku od odpowiedniego zwrotu grzecznościowego, a następnie odnieś się do ogłoszenia o pracę, na które odpowiadasz — wpisz stanowisko, na które aplikujesz.

Następnie przedstaw swoją kandydaturę — rozwiń informację o doświadczeniu z CV, podaj swoje najważniejsze umiejętności (również kompetencje miękkie) i pochwal się swoim największym osiągnięciem zawodowym

Później krótko uzasadnij, dlaczego zależy Ci na pracy w danej firmie i pokaż, że do niej pasujesz — wykaż się znajomością jej kultury pracy (radzą to m.in. eksperci z Harvard Business Review) albo napisz, jak Twoje kwalifikacje pomogą jej w osiąganiu sukcesów. 

W zakończeniu listu motywacyjnego po hiszpańsku wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, użyj odpowiedniego zwrotu grzecznościowego „na pożegnanie” i podpisz się — podobnie jak w polskim dokumencie, liście motywacyjnym po angielsku czy liście motywacyjnym po niemiecku.

Pamiętaj też, że list motywacyjny powinien być krótki — tak jak w przypadku CV wystarczy jedna strona A4. Przed wysłaniem dokumentów aplikacyjnych dokładnie je sprawdź — błędy w curriculum vitae i liście mogą zdyskwalifikować Cię już na początku. 

Przede wszystkim jednak — napisz dobre CV. Bez porządnego życiorysu zawodowego nawet najlepszy list motywacyjny po hiszpańsku nie zagwarantuje Ci sukcesu w rekrutacji.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące listu motywacyjnego po hiszpańsku? Zostaw komentarz pod artykułem. Chętnie Ci odpowiem i pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny po hiszpansku

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: