1. List motywacyjny konduktor: przykłady, wzór i porady eksperta

List motywacyjny konduktor: przykłady, wzór i porady eksperta

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Praca na kolei oznacza pracę z ludźmi. W związku z tym wymaga odpowiedzialności oraz zdolności komunikacyjnych i interpersonalnych. To wszystko warto podkreślić w liście motywacyjnym konduktora, żeby otrzymać szansę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 

W tym artykule znajdziesz wzór listu motywacyjnego konduktora oraz specjalnie przygotowane przez ekspertów kariery porady, które pomogą Ci samodzielnym w napisaniu skutecznego listu do pracy w PKP i innych liniach kolejowych.

 

Profesjonalny list motywacyjny konduktora najszybciej stworzysz w naszym kreatorze. Wybierz szablon listu motywacyjnego i odpowiedz na kilka prostych pytań, a program sam wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i stanowisk.

 

List motywacyjny konduktor — wzór

 

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie,

 

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko konduktora Polskich Kolei Państwowych. Dzięki mojemu rocznemu doświadczeniu w pracy w Polregio doskonale wiem, jak duża odpowiedzialność wiąże się z tą rolą i swoje dotychczasowe doświadczenie chciałbym wykorzystać, żeby dostarczać obsługę pasażerską najwyższej jakości.

 

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

 

  1. Jestem otwarty, łatwo nawiązuje i utrzymuję przyjazne i profesjonalne relacje z pasażerami. Podczas pracy w kolejach regionalnych dobrze radziłem sobie w sytuacjach konfliktowych, bez szkody dla wizerunku przewoźnika i z szacunkiem dla klientów.
  2. Mam ukończony Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Warszawskiego Centrum Ratownictwa i w sytuacjach kryzysowych pozostaję opanowany i spokojny. Dzięki temu pasażerowie mogą czuć się przy mnie bezpiecznie. Obsługa klientów na jak najwyższym poziomie to mój podstawowy cel i misja zawodowa.
  3. W wolnym czasie chętnie uprawiam sport: chodzę na siłownię i jeżdżę na rowerze. Dobra kondycja fizyczna pomaga mi w wypełnianiu konduktorskich obowiązków. 

 

Z przyjemnością spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiem na wszystkie pytania i opowiem więcej o swoim doświadczeniu.

 

Z wyrazami szacunku

Imię i nazwisko

 

Wiesz już, jak powinien wyglądać dobry list motywacyjny konduktora. Teraz dowiesz się również, jak go napisać, żeby odnieść sukces w rekrutacji i zostać konduktorem.

 

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

 

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny konduktora?

 

List motywacyjny konduktora powinien być dopełnieniem CV, w którym szczegółowo opiszesz swoje kwalifikacje na stanowisko, korzystając z tzw. języka korzyści — pokażesz pracodawcy, że zatrudnienie Cię przyniesie mu zysk, a Ty jesteś świetnym kandydatem na stanowisko.

 

Ponieważ list motywacyjny to formalny dokument, najłatwiej będzie, jeśli zaczniesz od uzupełnienia danych osobowych, dokładnie takich, jak w CV. Wystarczy, że podasz imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Poniżej powinieneś wpisać dane adresata — imię i nazwisko, stanowisko oraz nazwę i adres firmy.

 

Zacznij list motywacyjny konduktora od wymienienia swojego największego atutu z CV — pochwal się długim doświadczeniem, osiągnięciem zawodowym albo umiejętnością, która zaprocentuje w nowej pracy. Interesujący początek dokumentu zachęci odbiorcę do dalszej lektury i zapoznania się z Twoją kandydaturą.

 

Następnie powinieneś szczegółowo i dokładnie opisać swoje doświadczenie zawodowe, umiejętności (w tym kompetencje miękkie — szalenie istotne w pracy konduktora).

 

Postaraj się pokazać, jak Twoje dotychczasowe doświadczenie i kwalifikacje pozytywnie wpłyną na pracę na stanowisku, na które aplikujesz i pomogą firmie w rozwoju i spełnianiu misji.

 

W zakończeniu listu motywacyjnego wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej albo pokaż, że podzielasz wartości firmy. Później wystarczy tylko odpowiedni zwrot grzecznościowy, np. Z poważaniem albo Z wyrazami szacunku i podpis.

 

Zanim wyślesz swój gotowy list motywacyjny, pamiętaj jeszcze o kilku kwestiach — dobrze napisane CV to podstawowy dokument rekrutacyjny i warto przygotować je zanim siądziesz do pisania listu. Będzie Ci łatwiej go przygotować, ponieważ będziesz wiedział, jakie są Twoje mocne strony.

 

Dokładnie sprawdź swoje dokumenty pod względem językowym — błędy w CV i liście mogą zostać odebrane jako wyraz niechlujstwa i braku zaangażowania i kosztować Cię zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. 

 

Dokumenty aplikacyjne, czyli list motywacyjny konduktora i CV wyślij do pracodawcy w formacie PDF. Wtedy będzie miał możliwość otworzyć i odczytać je na każdym urządzeniu, również mobilnym.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące listu motywacyjnego konduktora, zostaw komentarz pod artykułem. Z przyjemnością Ci odpowiem i pomogę.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Ekspertka ds. kariery portalu LiveCareer. W swoich artykułach porusza tematy związane z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych oraz przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc Ci znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny konduktor

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.67  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: