Stwórz profesjonalne CV teraz!


Piszą o nas:
Dobry list motywacyjny do żłobka powinien prezentować Cię jako osobę ciepłą, odpowiedzialną, cierpliwą, empatyczną i kreatywną. Jeśli stworzysz atrakcyjny dokument i pokażesz w nim te cechy, istnieje spora szansa, że zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Jak to zrobić?
Poniżej zobaczysz przykładowy wzór listu motywacyjnego dla opiekunki w żłobku. Podpowiem Ci też, jak krok po kroku napisać własny dokument — również gdy nie masz doświadczenia. Dzięki temu Twoje szanse na dostanie pracy znacznie wzrosną.
Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.
Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.
Sprawdź też inne poradniki dla zawodów z tej branży:
Miejscowość, data
Karolina Kołyska-Bujak
Numer telefonu
Adres e-mail
Imię i nazwisko adresata
Stanowisko adresata (np. Dyrektor)
Nazwa żłobka
Adres żłobka
Szanowna Pani,
z przyjemnością aplikuję na stanowisko opiekuna dziecięcego w żłobku „Gucio” w Szczecinie. Wierzę, że moje umiejętności oraz 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w publicznej placówce pozwolą mi sprostać Państwa oczekiwaniom.
Poniżej przedstawiam trzy powody, dla których uważam, że warto mnie zatrudnić.
Z przyjemnością spotkam się z Panią osobiście, aby szerzej opowiedzieć o moich kwalifikacjach i odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Z wyrazami szacunku
Karolina Kołyska-Bujak
Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.
Barometr zawodów wskazuje, że profesje opiekunki dziecięcej oraz wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych znajdują się w równowadze. Niestety, liczba żłobków w Polsce — mimo że od kilku lat systematycznie wzrasta — wciąż jest zbyt mała, by każdy profesjonalnie przygotowany opiekun mógł dostać pracę w takiej placówce.
Co to oznacza dla Ciebie? Otóż jeśli chcesz dostać atrakcyjną posadę na dobrych warunkach, musisz się trochę bardziej postarać. A dobry list motywacyjny do pracy w żłobku może skutecznie przekonać pracodawcę do Twojej kandydatury (o ile wyślesz go razem z profesjonalnym CV). Jak to zrobić?
List motywacyjny do żłobka zacznij od podania miejscowości i daty składania aplikacji oraz swoich danych osobowych i kontaktowych — tych samych co w CV. Dokument zaadresuj bezpośrednio do dyrektora placówki — badania dowodzą, że gdy słyszymy lub widzimy swoje imię, rośnie nasza uważność i zdolność zapamiętywania. Na pewno znasz to z własnego doświadczenia.
We wstępie do listu motywacyjnego napisz, na jakie stanowisko i do której placówki aplikujesz. W tym miejscu możesz też wymienić swój największy atut z CV, który zachęci pracodawcę do przeczytania reszty dokumentu — np. długie doświadczenie lub kluczowe kompetencje w pracy opiekunki do dzieci.
W dalszej części listu wymień maksymalnie cztery powody, dla których warto Cię zatrudnić. Tutaj możesz pochwalić się swoimi umiejętnościami, osiągnięciami zawodowymi i doświadczeniem. Przy każdym z punktów dokładnie wyjaśnij, w jaki sposób opisywane przez Ciebie kompetencje przełożą się na rozwój dzieci, zadowolenie rodziców lub sukces placówki.
Jeśli piszesz list motywacyjny bez doświadczenia zawodowego, w tym miejscu wymień swoje pozytywne cechy charakteru, umiejętności miękkie oraz ukończone kursy lub szkolenia, które przydadzą Ci się w pracy w żłobku. Podkreśl, że posiadasz uprawnienia do pracy z dziećmi, a opieka nad maluchami to Twój cel zawodowy, który właśnie realizujesz.
Jednak pamiętaj, by w treści listu każdorazowo nawiązać do konkretnej oferty pracy. Zobacz, na co pracodawca zwrócił szczególną uwagę i napisz list motywacyjny opiekunki do żłobka w taki sposób, by pokazać, że potrafisz te oczekiwania spełnić.
Następnie zakończ list motywacyjny do żłobka, podkreślając chęć udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Gotowy dokument podpisz imieniem i nazwiskiem.
Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią formę i długość listu motywacyjnego żłobka.
Idealny dokument nie powinien przekraczać 1 strony A4 ani powtarzać słowo w słowo treści podanych w CV. Najlepiej rozwinąć kilka wybranych informacji z życiorysu, przedstawiając pracodawcy konkretne korzyści wynikające z Twojej pracy.
Pamiętaj też o stosowaniu zwrotów typowych dla listu motywacyjnego — np. Szanowna Pani/Szanowny Panie/Szanowni Państwo, Z wyrazami szacunku lub Z poważaniem. Nawet jeśli za jakiś czas przejdziesz z przełożonymi na „ty”, na etapie rekrutacji powinieneś pokazać klasę i wysoką kulturę osobistą — zwłaszcza że te cechy są bardzo istotne w późniejszych kontaktach z rodzicami.
Żeby Twój list motywacyjny do pracy w żłobku wyglądał atrakcyjniej, możesz skorzystać z gotowych szablonów listów motywacyjnych (które wyglądem pasują do wybranego przez Ciebie szablonu CV) oraz pogrubić kluczowe fragmenty tekstu. Ten prosty zabieg sprawi, że uwaga rekrutera od razu skupi się na najważniejszych kwestiach i zachęci go do przeczytania reszty.
Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.
Stwórz profesjonalne CV teraz!
Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.
Jeśli chcesz skomentować artykuł lub podzielić się doświadczeniami z pracy w żłobku, możesz to zrobić na forum poniżej.
O autorze
Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.
Oceń ten artykuł:
List motywacyjny do zlobka
Średnia:
Piszą o nas: