1. List motywacyjny do hotelu — wzór i porady ekspertów

List motywacyjny do hotelu — wzór i porady ekspertów

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

W przypadku większości stanowisk właściciele hoteli nie mają wygórowanych wymagań — zwykle oczekują zaangażowania oraz podstawowego doświadczenia i często sami oferują szkolenia zawodowe. Paradoksalnie nie jest to dla Ciebie dobra wiadomość, bo oznacza większą liczbę konkurentów.

Dlatego Twój list motywacyjny do hotelu powinien Cię jakoś wyróżnić. Pokaż, że masz niezbędne umiejętności i będziesz skutecznym pracownikiem, a rekruterzy z pewnością zwrócą na Ciebie uwagę. Wzór listu oraz praktyczne porady znajdziesz poniżej.

Twój list motywacyjny do hotelu napisze się sam — wystarczy, że wybierzesz szablon listu motywacyjnego w naszym kreatorze i odpowiesz na kilka prostych pytań, a program sam wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i stanowisk.

List motywacyjny do hotelu — wzór (na przykładzie recepcjonistki)

Miejscowość, data

Monika Blat

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko recepcjonistki w hotelu Łań-cud w Wiśle.

Od ponad roku pracuję jako recepcjonistka hotelowa. Wierzę, że moja życzliwość i zaangażowanie zrobią dobre wrażenie na gościach Państwa hotelu i przyczynią się do jeszcze lepszych opinii na jego temat.

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na tym stanowisku?

  1. Mam już doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Jako recepcjonistka w hotelu Albatros zajmowałam się m.in. zakładaniem rezerwacji oraz prowadzeniem dokumentacji hotelowej. Dzięki temu wdrożenie mnie do pracy potrwa krócej i szybciej zajmę się swoimi docelowymi obowiązkami.
  2. Biegle władam językiem angielskim — przed dwoma laty mieszkałam w Wielkiej Brytanii, gdzie miałam okazję szlifować swoje umiejętności w tym zakresie. Dzięki temu nie będę miała problemu w obsłudze anglojęzycznych gości Państwa hotelu.
  3. Jestem osobą samodzielną i zaangażowaną w powierzone obowiązki. Potrafię radzić sobie nawet w stresujących sytuacjach — na poprzednim stanowisku wielokrotnie musiałam dokonywać np. szybkich zmian rezerwacji, by sprostać oczekiwaniom gości. Jestem przekonana, że dzięki tym cechom będę dobrym oraz wydajnym pracownikiem Państwa hotelu.

Dziękuję za czas poświęcony na rozpatrzenie mojej kandydatury. Z przyjemnością spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i porozmawiać o ewentualnej współpracy.

Z wyrazami szacunku

Monika Blat

Powyższy list motywacyjny recepcjonistki dobrze pokazuje, z jakich elementów składa się dobry dokument aplikacyjny. Wyślij go do pracodawcy z równie dobrym CV, a prawdopodobnie zaczniesz dostawać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. 

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny do hotelu krok po kroku?

Mimo że najważniejszym dokumentem rekrutacyjnym wciąż pozostaje curriculum vitae, to razem z CV warto wysłać też list motywacyjny do hotelu. Ten dokument pomoże Ci szerzej opisać kluczowe informacje z Twojego CV i przedstawić Cię w dobrym świetle. Poza tym w Polsce wielu kandydatów nie wysyła listów motywacyjnych, więc możesz się łatwo wyróżnić.

Aby zwrócić uwagę rekruterów, już na początku listu motywacyjnego do hotelu wymień swój największy atut z CV — np. długie doświadczenie na podobnym stanowisku, sukces zawodowy albo cechy charakteru przydatne w pracy. Możesz również nawiązać do wartości, z którymi utożsamia się dany hotel — w ten sposób podkreślisz swoje szczególne zainteresowanie ofertą pracy.

W kolejnej części listu postaraj się nie pisać wyłącznie o swoich motywacjach — tak robi większość kandydatów. Zamiast tego pokaż pracodawcy, co on sam może zyskać, jeżeli Cię zatrudni. W tym celu pochwal się konkretnymi osiągnięciami z CV, znajomością języków albo ukończonym kursem czy posiadanym certyfikatem. Podaj przykład sytuacji, która czegoś Cię nauczyła lub w której wykorzystałeś daną cechę lub umiejętność. Jeśli to możliwe, opisz swoje sukcesy za pomocą liczb, które łatwiej zapadają w pamięć niż suche fakty.

Twoja praca wymaga kontaktu z ludźmi, dlatego w liście motywacyjnym do hotelu opisz też swoje umiejętności miękkie, w tym interpersonalne. Serwis LinkedIn dowodzi, że są one coraz ważniejsze dla pracodawców, dlatego warto o nich wspomnieć.

Swój list motywacyjny możesz zakończyć, wyrażając nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pamiętaj o stosowaniu odpowiednich dla listu motywacyjnego zwrotów, np. Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku. Unikaj potocznych sformułowań (np. Witam) — to mogłoby sprawić wrażenie, że nie podchodzisz poważnie do swoich obowiązków albo stawiasz się w nadrzędnej roli wobec pracodawcy (a tego nikt nie lubi). Na końcu listu podpisz się imieniem i nazwiskiem.

Na końcu zadbaj o profesjonalny i elegancki wygląd listu motywacyjnego do hotelu. Możesz to zrobić, korzystając z kreatora listu motywacyjnego online

Niestety, nawet dobry list motywacyjny do hotelu to za mało, by pokonać dziesiątki konkurentów i dostać pracę. Jeśli chcesz zostać zauważony, do listu motywacyjnego załącz CV, bo to ten dokument zostanie przeczytany jako pierwszy.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Masz więcej pytań na temat pisania listu motywacyjnego do hotelu? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny do hotelu

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: