1. List motywacyjny do kina — wzór, przykłady i porady eksperta

List motywacyjny do kina — wzór, przykłady i porady eksperta

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny do kina. Zobacz wzór i przeczytaj porady ekspertów kariery, które pomogą Ci samodzielnie przygotować dokument.

Niezależnie od tego czy aplikujesz do pracy w mulitpleksie czy kinie studyjnym, powinieneś przyłożyć się do pisania dokumentów aplikacyjnych, w tym listu motywacyjnego do kina. Warto w nim podkreślić różne kwalifikacje — m.in. umiejętność obsługi klienta, jak również kompetencje sprzedażowe.

W tym artykule znajdziesz wzór listu motywacyjnego do kina oraz przydatne wskazówki, które pomogą Ci samodzielnie stworzyć skuteczny dokument.

Twój list motywacyjny napisze się sam, tylko wybierz szablon listu motywacyjnego, a potem zdaj się na pomoc kreatora dokumentów aplikacyjnych LiveCareer. 

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i zawodów.

List motywacyjny kino — wzór

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR Manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowna Pani,

Z przyjemnością aplikuję do pracy przy obsłudze kina Afrodyta. Mam już doświadczenie w zakresie obsługi klienta i sprzedaży, dlatego będę wartościowym pracownikiem. 

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Przez 2 lata pracowałem w restauracji Filmowa, dzięki czemu wiem jak zażegnywać kryzysowe sytuacje i nawiązywać otwarte relacje z klientami. Umiem również obsługiwać kasę fiskalną i posiadam aktualną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną. W ankietach satysfakcji konsumenckiej nigdy nie zdobyłem mniej niż 97% zadowolenia klientów. 
  2. Przez 3 lata byłem wolontariuszem festiwalu filmowego Nowe Słońce. Dzięki temu zdobyłem wiedzę o promocji filmowej. Chętnie brałem udział w organizacji i obsłudze wydarzeń branżowych: premier, dyskusji i maratonów nocnych, i chciałbym to doświadczenie wykorzystać w kinie Afrodyta.
  3. Jestem studentem trzeciego roku filmoznawstwa i ta dziedzina jest moją pasją od najmłodszych lat. Interesuję się głównie kinem popularnym, w tym filmami superbohaterskimi. Prowadzę popularny fanpage “To Batman Or Not To Batman” na Facebooku, który ma ponad 15 tys. obserwatorów.

Mam nadzieję, że spotkamy się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie opowiem więcej o mojej pasji do kina i doświadczeniu zawodowym. 

Z poważaniem

Imię i nazwisko

Już wiesz, jak powinien wyglądać dobry list motywacyjny. Teraz pokażę Ci krok po kroku, jak napisać taki skuetczny dokument do pracy w kinie.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny do kina? Porady

Chociaż w rekrutacji nadal podstawowym dokumentem jest CV, wraz z nim warto wysłać list motywacyjny. Kino wymaga od pracowników różnych umiejętności, m.in.obsługi klienta, sprzedaży, pracy zespołowej i dyspozycyjności. Warto wiedzieć, jak przedstawić je w dokumencie w atrakcyjny dla rekrutera sposób.

Na początek powinieneś poprawnie wpisać swoje dane osobowe — dokładnie takie jak w CV. Wpisz swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Poniżej podaj dane adresata: imię i nazwisko, stanowisko oraz nazwę i adres kina, do którego aplikujesz.

We wstępie listu motywacyjnego do kina wpisz swój największy atut z CV — np. dotychczasowe doświadczenie, istotne umiejętności lub osiągnięcia zawodowe. Postaraj się zachęcić adresata do dalszej lektury dokumentu i pokaż, że jesteś idealnym kandydatem na stanowisko.

W dalszej części dokumentu rozwiń te informacje. Opisz dokładnie swoje doświadczenie zawodowe z CV i umiejętności, w tym kompetencje miękkie. Zrób to, wykorzystując tzw. język korzyści — pokaż odbiorcy, że zatrudniając Cię, zyska. Pracownicy kina powinni być komunikatywni i lubić pracę z ludźmi i o tym również warto napisać.

W zakończeniu listu motywacyjnego do kina wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej i pokaż, że naprawdę zależy Ci na nowej pracy. Możesz jeszcze raz wspomnieć o swoich najważniejszych kwalifikacjach albo obiecać pracodawcy rozwiązanie jakiegoś problemu. Później wystarczy odpowiedni zwrot grzecznościowy (Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku) i podpis. 

Pamiętaj też, że list motywacyjny powinien być krótki. Tak, jak w przypadku CV, wystarczy jedna strona A4. Nie rozpisuj się i nie lej wody. Rekruterzy otrzymują naprawdę wiele aplikacji i nie mają czasu na lekturę długich i rozwleczonych dokumentów.

Zanim się na niego zabierzesz, napisz dobre CV — bez tego, nawet najlepszy list Ci nie pomoże. Jednak, mimo że curriculum vitae jest podstawowym dokumentem aplikacyjnym, warto również przyłożyć się do listu motywacyjnego do kina. Aż 56% rekruterów uznaje listy za niezbędne. Nie zmarnuj więc swojej szansy i porządnie przygotuj oba dokumenty — wtedy masz naprawdę duże szanse na sukces podczas rekrutacji i zdobycie pracy. 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące listu motywacyjnego do kina? Napisz je w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci odpowiem i pomogę. 

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny do kina

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: