1. CV stolarz - wzór i porady ekspertów, jak napisać

CV stolarz - wzór i porady ekspertów, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

 W CV stolarza najważniejsze jest Twoje doświadczenie zawodowe i praktyczne umiejętności. Jednak musisz pamiętać, że pozostali kandydaci w większości będą mieć podobne kwalifikacje. Zatem jak możesz się wyróżnić?

Za chwilę pokażę Ci profesjonalny wzór CV stolarza. Podpowiem Ci też, jak krok po kroku napisać własny dokument, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV:

CV stolarz — wzór

Kamil Piła

Stolarz

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Ukończyłem Technikum Drzewne w ZSDiT w Garbatce-Letnisku i od 4 lat pracuję jako stolarz–cieśla budowlany. Specjalizuję się w produkcji mebli ogrodowych oraz budowie domków letniskowych. Wyróżnia mnie duża motywacja do pracy i terminowość — w firmie DomeX wykonałem 100% normy przez cały okres zatrudnienia. Mam też prawo jazdy kat. B i znam język niemiecki w stopniu komunikatywnym. W Państwa firmie chciałbym skupić się na stolarce meblowej.

Umiejętności specjalistyczne

 • obsługa maszyn stolarskich
 • znajomość rysunku technicznego
 • wycinanie elementów drewnianych
 • uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych i suwnic
 • szlifowanie, heblowanie i frezowanie
 • język niemiecki — poziom B2
 • czynne prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie

 • motywacja i pozytywne nastawienie do pracy
 • umiejętność pracy pod presją czasu i terminowość
 • umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej
 • komunikatywność
 • uczciwość i odpowiedzialność
 • bardzo dobra organizacja pracy
 • gotowość do pracy w systemie zmianowym

Doświadczenie

07.2019–obecnie DomeX

Stanowisko: Stolarz–cieśla budowlany

Obowiązki:

 • cięcie i montaż konstrukcji drewnianych
 • budowa domków pod klucz
 • produkcja mebli ogrodowych i ogrodzeń
 • montaż stolarki okiennej i paneli podłogowych
 • montaż boazerii i desek elewacyjnych
 • izolacja ścian
 • obsługa i konserwacja maszyn stolarskich

Dodatkowe obowiązki:

 • dbanie o bezpieczeństwo i higienę pracy
 • kontrolowanie jakości wykonanych prac

Osiągnięcia:

 • awans na samodzielnego stolarza po roku pracy
 • wypełnienie 100% normy przez cały okres zatrudnienia

Wykształcenie

09.2014–06.2019 Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku

Uzyskany tytuł: technik technologii drewna

Zainteresowania

Lubię majsterkować — od kilku lat mam własny warsztat, w którym tworzę drewniane dekoracje do domów. W wolnym czasie uprawiam sport (bieganie i podnoszenie ciężarów).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV stolarza?

 1. Zacznij CV stolarza od rubryki Podsumowanie i cele zawodowe. W tym miejscu krótko opisz swoje kwalifikacje i kluczowe osiągnięcia, aby wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów.
 2. Stwórz wyczerpującą listę swoich umiejętności w CV stolarza. Podkreśl zarówno kompetencje twarde (umiejętności praktyczne, uprawnienia, obsługę maszyn i znajomość języków), jak i miękkie, w tym interpersonalne.
 3. Wyczerpująco opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV. W tym celu podaj nazwy dotychczasowych pracodawców, nazwę stanowisk i daty zatrudnienia (miesiąc i rok), a także najważniejsze obowiązki i sukcesy zawodowe.
 4. Umieść w CV opis swojej edukacji. Uwzględnij tylko wykształcenie techniczne i/lub zawodowe — pisanie o podstawówce czy gimnazjum w CV stolarza nie ma sensu. W tym miejscu możesz podać też ukończone kursy i szkolenia zawodowe.
 5. Krótko wspomnij o swoich zainteresowaniach w CV. Skup się na tych, które są związane z pracą lub w inny sposób podkreślają Twoje kompetencje (np. sprawność fizyczną, dokładność, obsługę pojazdów i maszyn czy znajomość języków obcych).
 6. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w przeciwnym wypadku nie będziesz mógł uczestniczyć w rekrutacji w Polsce.

Jeśli chcesz szybko stworzyć dokumenty aplikacyjne, skorzystaj z generatora CV LiveCareer. Znajdziesz tam 20+ nowoczesnych szablonów CV, gotowe treści do wstawienia i porady ekspertów. Do CV stolarza możesz załączyć też list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli masz dodatkowe pytania o CV stolarza, zadaj mi je w komentarzu — chętnie Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv stolarz

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: