1. CV krawcowa - wzór, przykłady i wskazówki ekspertów kariery

CV krawcowa - wzór, przykłady i wskazówki ekspertów kariery

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

W CV krawcowej liczy się każdy szczegół: Twoje doświadczenie, praktyczne umiejętności, fachowa wiedza i wygląd dokumentu. Jeśli wyślesz niechlujny życiorys, pracodawca od razu pomyśli, że nie będziesz przykładać się również do swoich obowiązków.

W tym artykule wyjaśnię Ci, jak to zrobić. Pokażę Ci też przykładowe CV krawcowej — szyte na miarę Twoich aspiracji zawodowych.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

CV krawcowa — wzór

Magdalena Igielska

Krawcowa

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Precyzyjna i kreatywna krawcowa z 5-letnim doświadczeniem w szyciu sukien ślubnych. Umiem obsługiwać maszyny szwalnicze i wyszywać delikatne tkaniny, takie jak jedwab czy koronka. Pracuję wydajnie i jestem terminowa — od stycznia do czerwca 2022 obsłużyłam największą liczbę klientek pracowni. W Pani szwalni chciałabym szyć luksusowe suknie ślubne.

Umiejętności specjalistyczne

 • rozwinięte zdolności krawieckie
 • umiejętność wyszywania delikatnych tkanin (jedwab, koronka)
 • umiejętność czytania dokumentacji techniczno-technologicznej wyrobów odzieżowych
 • obsługa maszyn szwalniczych zgodnie z normami BHO i PPOŻ
 • obliczanie zużycia materiału i dodatków krawieckich

Umiejętności miękkie

 • wysoka precyzja
 • skrupulatność
 • wysokie poczucie estetyki
 • kreatywne rozwiązywanie problemów
 • bardzo dobra organizacja pracy i terminowość
 • rozwinięte umiejętności komunikacyjne
 • umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej
 • odpowiedzialność i zaangażowanie

Doświadczenie

05.2018–obecnie Pracownia Krawiecka „Velon”

Stanowisko: Krawcowa

Obowiązki:

 • układanie aplikacji na podstawie modelu sukienki
 • szycie ręczne sukni ślubnych i spódnic
 • drapowanie materiału
 • układanie i wyszywanie taśm
 • wyszywanie koralikami

Osiągnięcia:

 • największa liczba obsłużonych klientek w przeciągu półrocza (styczeń–czerwiec 2022)

Wykształcenie

09.2015–06.2019 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku

Uzyskany tytuł: technik przemysłu mody

Zainteresowania

Interesuję się modą — w wolnych chwilach rozwijam swoją wiedzę w tym zakresie i tworzę własne projekty, dzięki czemu mogę skutecznie doradzać klientkom. Lubię też czytać powieści obyczajowe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV krawcowej?

 1. Zacznij CV krawcowej od podsumowania zawodowego. Jest to krótka sekcja, w której możesz podkreślić swoje mocne strony: umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Najważniejsze informacje zapisz grubszą czcionką, by je wyróżnić.
 2. Wyczerpująco opisz swoje umiejętności w CV krawcowej. Wymień zarówno kompetencje twarde, (umiejętności specjalistyczne, obsługa maszyn i urządzeń, języki obce), jak i miękkie (np. precyzja, kreatywność, świetna organizacja pracy czy umiejętności interpersonalne).
 3. Opisz w CV krawcowej swoje doświadczenie zawodowe. Listę obowiązków wzbogać o opis kluczowych osiągnięć zawodowych. Podkreśl te, które w jakiś sposób nawiązują do oferty pracy.
 4. Krótko opisz w CV swoje wykształcenie — wystarczy, że podasz ostatni etap edukacji (np. szkołę zawodową). Wymień też ukończone kursy i szkolenia związane z branżą.
 5. Krótko napisz w CV o swoich hobby. Wybierz te, które mogą podkreślać Twoje kwalifikacje (np. kreatywność, zainteresowanie modą czy umiejętność pracy z klientem).
 6. Umieść na końcu CV klauzulę RODO ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych — w przeciwnym wypadku nie weźmiesz udziału w rekrutacji.

Chcesz szybko napisać CV krawcowej? Skorzystaj z generatora CV LiveCareer, w którym znajdziesz nowoczesne szablony do CV, gotowe treści do wstawienia i więcej wskazówek. A żeby zwiększyć swoje szanse, do maila z CV możesz dołączyć też list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV krawcowej i masz więcej pytań? Napisz je w komentarzu, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv krawcowa

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: