1. List motywacyjny do sklepu odzieżowego: wzór, jak napisać

List motywacyjny do sklepu odzieżowego: wzór, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dobry list motywacyjny do sklepu odzieżowego powinien Cię dobrze sprzedać. Jeśli rekruter otrzyma nieatrakcyjny życiorys, który w dodatku jest kopią Twojego CV, prawdopodobnie uzna, że nie będziesz przekonujący również dla klientów sklepu.

W tym artykule zobaczysz profesjonalny wzór listu motywacyjnego do sklepu odzieżowego. Podpowiem Ci też, jak krok po kroku możesz sam napisać taki dokument — również bez doświadczenia zawodowego. Dzięki tej wiedzy zrobisz dobre wrażenie i udowodnisz, że idealnie nadajesz się do tej pracy.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Przeczytaj też nasze poradniki dla innych zawodów z Twojej branży:

List motywacyjny do sklepu odzieżowego — wzór

Miejscowość, data

Agnieszka Pasek

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko doradcy klienta w salonie Zara przy ul. Marszałkowskiej 104/122 w Warszawie. Wierzę, że moje 2-letnie doświadczenie i rozwinięte umiejętności interpersonalne przyczynią się do wzrostu sprzedaży w Państwa sklepie.

Poniżej przedstawiam trzy powody, dla których uważam, że warto mnie zatrudnić. 

  1. Jestem osobą zaangażowaną, energiczną i nastawioną na osiąganie celów. W grudniu 2022 roku obsłużyłam największą liczbę klientów sklepu Kudos, dzięki czemu sprzedaż w tym okresie wzrosła o 21%. Równie dobre efekty chciałbym osiągnąć w pracy dla Państwa.
  1. Mam rozwinięte umiejętności interpersonalne — poprzednia przełożona chwaliła mnie m.in. za łatwość nawiązywania pozytywnych relacji z klientami. Wierzę, że dzięki temu będę godnie reprezentować markę Zara.
  1. Mówię płynnie po angielsku (poziom B2) i znam słownictwo branżowe — rozwijam je m.in. poprzez samodzielną naukę i oglądanie zagranicznych vlogów modowych. Dzięki temu będę mogła obsługiwać również anglojęzycznych klientów.

Chętnie wezmę udział w rozmowie kwalifikacyjnej i odpowiem na Państwa pytania.

Z poważaniem

Agnieszka Pasek

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny do sklepu odzieżowego?

  1. List motywacyjny do sklepu odzieżowego skieruj do głównej siedziby firmy (jeśli aplikujesz do sieciówki) lub konkretnego salonu. W tym drugim przypadku adresatem powinien być kierownik sklepu — podaj jego imię i nazwisko oraz stanowisko.
  2. Napisz krótki i atrakcyjny wstęp do listu motywacyjnego. Podaj nazwę stanowiska, na które aplikujesz oraz adres wybranego sklepu. W tym miejscu możesz też wymienić swój największy atut z CV (np. wymagane doświadczenie lub kwalifikacje zawodowe) — najlepiej taki, który wprost nawiązuje do treści oferty pracy.
  3. Przedstaw kilka powodów, dla których warto Cię zatrudnić. Mogą to być Twoje umiejętności interpersonalne lub sprzedażowe, cechy charakteru (przydatne zwłaszcza w liście motywacyjnym bez doświadczenia) i kluczowe osiągnięcie z CV. Nie kopiuj słowo w słowo informacji z CV, tylko je rozwiń — np. wyjaśniając, jaką korzyść przyniesiesz firmie.
  4. W liście motywacyjnym używaj zwrotów grzecznościowych przyjętych w formalnej korespondencji: Szanowna Pani/Szanowny Panie, Szanowni Państwo (jeśli nie znasz nazwiska adresata), a także Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku.
  5. Krótko zakończ list motywacyjny, podkreślając swoją chęć udziału w rozmowie kwalifikacyjnej

Już wiesz, jak wygląda skuteczny list motywacyjny do sklepu odzieżowego. Teraz możesz się na nim wzorować, pisząc własny dokument. W tym celu skorzystaj z naszego kreatora listu motywacyjnego. A jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu curriculum vitae, skorzystaj z naszego generatora CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Piszesz list motywacyjny do sklepu odzieżowego i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny do sklepu odziezowego

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: