1. List motywacyjny do Media Expert - wzór i rady, jak napisać

List motywacyjny do Media Expert - wzór i rady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Idealny list motywacyjny do Media Expert powinien pokazywać Twoje zaangażowanie i pozytywne nastawienie do pracy. Jednocześnie nie możesz słowo w słowo powtarzać w nim informacji z CV — przesyłanie ani czytanie takiego listu nie ma sensu. Na szczęście — napisanie dobrego listu nie jest trudne.

W tym artykule zobaczysz przykładowy wzór listu motywacyjnego do Media Expert. Dowiesz się też, jak krok po kroku go napisać, żeby zrobić dobre wrażenie na rekruterach i szybciej dostać pracę.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory CV i wzory listów motywacyjnych dla innych zawodów z tej branży:

List motywacyjny do Media Expert — wzór

Miejscowość, data

Jan Pomocnik

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko doradcy klienta w salonie Media Expert przy ul. Zabrzańskiej 9a w Bytomiu. Wierzę, że moje 3-letnie doświadczenie i zdobyta w tym czasie wiedza z zakresu technologii przyczynią się do wzrostu sprzedaży w Państwa salonie.

Oto trzy powody, dla których wierzę, że warto mnie zatrudnić.

  1. Jestem osobą energiczną, zaangażowaną i nastawioną na cel. W III kwartale 2022 roku obsłużyłem największą liczbę klientów sklepu Skok, a dzięki mojej pracy sprzedaż w tym okresie wzrosła o 19%. Podobne efekty chciałbym osiągnąć w Państwa salonie.

  2. Mówię płynnie po angielsku, czego dowodzi zdobyty przeze mnie certyfikat Cambridge First Certificate in English (w maju 2021 roku). Dzięki temu będę mógł sprawnie obsługiwać również klientów z zagranicy.

  3. Mam rozwinięte umiejętności interpersonalne, a poprzedni przełożeni chwalili mnie m.in. za umiejętność współpracy (do tej pory pracowałem w zespołach od 7 do 15 osób). Wierzę, że dzięki temu współpraca ze mną będzie przebiegała przyjemnie i bezproblemowo.

Z przyjemnością wezmę udział w rozmowie kwalifikacyjnej i odpowiem na Państwa pytania.

Z wyrazami szacunku

Jan Pomocnik

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny do Media Expert?

  1. List motywacyjny do Media Expert zaadresuj do głównej siedziby firmy lub konkretnego salonu. W tym drugim przypadku możesz podać imię i nazwisko oraz stanowisko kierownika sklepu.
  2. Napisz rzeczowy i efektywny wstęp do listu motywacyjnego. Wyjaśnij, na jakie stanowisko aplikujesz i podaj adres wybranego salonu Media Expert, a potem przypomnij o swoich kluczowych atutach z CV (np. wiedzy i doświadczeniu).
  3. Przedstaw 3-4 argumenty, które przemawiają na Twoją korzyść. Opisz swoje najważniejsze umiejętności i osiągnięcia zawodowe z CV (najlepiej za pomocą liczb) oraz wyjaśnij, co zyska pracodawca, gdy Cię zatrudni. Spróbuj odpowiedzieć na wymagania zawarte w ofercie pracy.
  4. Stosuj zwroty grzecznościowe typowe dla formalnej korespondencji. W liście motywacyjnym należy używać zwrotówSzanowna Pani/Szanowny Panie lub — gdy nie znasz nazwiska adresata — Szanowni Państwo, a także Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku.
  5. Zakończ krótko list motywacyjny, podkreślając swoją gotowość do udziału w rekrutacji. 

Masz już gotowy wzór listu motywacyjnego do Media Expert — możesz się nim inspirować, pisząc własny dokument. Żeby Twój list wyglądał atrakcyjnie i zachęcił rekrutera do lektury, skorzystaj z kreatora listu motywacyjnego.

Jednak pamiętaj, że podstawą Twojej aplikacji zawsze powinno być profesjonalne CV. Taki dokument wraz z listem należy wysłać przez specjalny formularz (w tym celu znajdź interesującą Cię ofertę na tej stronie i wybierz opcję Aplikuj na stanowisko). Jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj z naszego generatora CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Piszesz list motywacyjny do Media Expert i chcesz wiedzieć więcej? Zadaj mi pytanie w komentarzu.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny do media expert

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: