1. List motywacyjny nauczyciela dyplomowanego: wzór, jak napisać

List motywacyjny nauczyciela dyplomowanego: wzór, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny nauczyciela dyplomowanego warto napisać nawet wtedy, gdy w ofercie pracy nie ma takiej prośby — według badań ponad połowa rekruterów uważa, że samo CV to za mało. Poza tym w liście możesz śmiało rozwinąć te informacje, na które w CV zabrakło Ci miejsca.

Tutaj zobaczysz przykładowy wzór listu motywacyjnego dla nauczyciela dyplomowanego i przeczytasz przydatne wskazówki eksperta kariery.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listuList motywacyjny nauczyciela dyplomowanego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny nauczyciela dyplomowanego — wzór

Miejscowość, data

Anna Jakubik

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Dyrektor)

Nazwa szkoły

Adres szkoły

Szanownia Pani,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko nauczyciela geografii w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.

Mam wszystkie niezbędne uprawnienia i ponad 5 lat doświadczenia w pracy w liceum. Zawód nauczyciela przynosi mi sporo satysfakcji — jestem przekonana, że dzięki swojemu zaangażowaniu rozbudzę w uczniach pasję do geografii.

Dlaczego wierzę, że warto mnie zatrudnić?

  1. Mam na swoim koncie liczne sukcesy. W ciągu ostatnich 3 lat prowadziłam kółko geograficzne, a sześciu jego uczestników zostało laureatami Olimpiady Geograficznej. W Państwa szkole chciałabym poprowadzić podobne zajęcia.
  1. W codziennej pracy korzystam z pomocy multimedialnych i nowoczesnych metod nauczania, które są angażujące i przydatne na rynku pracy (m.in. kreatywne projekty grupowe). W podobny sposób chciałabym zainteresować geografią uczniów I Społecznego LO.
  1. Wiem, jak ważna w procesie nauczania jest praktyka, dlatego od 2 lat współorganizuję wycieczki szkolne do parków narodowych i krajobrazowych (w tym celu ukończyłam kurs online przeznaczony dla nauczycieli). W Państwa szkole chciałabym zainicjować tradycję organizowania 3-dniowych wycieczek tego typu dla klas maturalnych.

Z przyjemnością spotkam się z Panią osobiście, aby szerzej opowiedzieć o moim doświadczeniu i zainteresowaniach oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Z poważaniem

Anna Jakubik

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny nauczyciela dyplomowanego?

  1. W liście motywacyjnym nauczyciela dyplomowanego podaj swoje dane kontaktowe: imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Niżej podaj imię i nazwisko dyrektora szkoły, do której aplikujesz oraz nazwę i adres placówki. W tym miejscu nie używaj skrótów (np. zamiast „LO” napisz „Liceum Ogólnokształcące”).
  2. Atrakcyjnie zacznij list motywacyjny nauczyciela dyplomowanego. Podaj nazwę docelowego stanowiska i pokaż wartość, jaką wniesiesz do szkoły, wymieniając najważniejszy atut ze swojego CV.
  3. W kolejnych akapitach listu motywacyjnego nauczyciela dyplomowanego przedstaw argumenty, które przemawiają na korzyść Twojej kandydatury. Opisz te swoje umiejętności i cechy, które wyróżniają Cię na tle innych nauczycieli. Pochwal się też osiągnięciami zawodowymi, które dowodzą Twojej skuteczności.
  4. Pamiętaj o formie typowej dla tradycyjnego listu oraz o stosowaniu zwrotów grzecznościowych. Swój dokument zapisz i wyślij do pracodawcy w formacie PDF.
  5. W zakończeniu listu motywacyjnego wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Teraz możesz wykorzystać powyższy wzór listu motywacyjnego i nasze wskazówki, aby napisać własny dokument. Jednak pamiętaj, że podstawą Twojej aplikacji powinno być profesjonalne CV nauczyciela dyplomowanego. Taki dokument możesz łatwo stworzyć w naszym kreatorze CV.

Poznaj też najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej na nauczyciela.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Twoja opinia jest dla mnie ważna. Jeśli więc chcesz skomentować artykuł, dodaj komentarz na forum poniżej.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny nauczyciela dyplomowanego

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: