1. List motywacyjny nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej - wzór

List motywacyjny nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej - wzór

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej to świetna okazja na bardziej szczegółowe przedstawienie swojej kandydatury i pokazanie swojego zaangażowania w pracę pedagogiczną. Jednak nie powinieneś powtarzać w nim słowo w słowo informacji z CV, a tylko je sprytnie rozszerzyć.

Tutaj pokażę Ci, jak to zrobić. Za chwilę zobaczysz przykładowy wzór listu motywacyjnego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i przeczytasz, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dostać pracę w szkole.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listuList motywacyjny nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej — wzór

Miejscowość, data

Ryszard Zieleński

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Nr telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. dyrektor szkoły)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowny Panie,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie. Mam ponad 3 lata doświadczenia w nauczaniu początkowym w klasach I–III.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Mam szerokie kompetencje pedagogiczne. Zdobyłem tytuł magistra edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Cenię swój własny rozwój i chętnie uczestniczę w szkoleniach — ukończyłem m.in. kurs poświęcony innowacyjnym rozwiązaniom organizacyjnym i programowym w placówce oświatowej. Pasję do zdobywania wiedzy i doskonalenia się chciałbym przekazywać moim uczniom.
  1. Chętnie organizuję dodatkowe zajęcia dla uczniów. Byłem inicjatorem akcji „Czysta ziemia — nasza przyszłość”, w której udział wzięło ponad 200 uczniów. Dodatkowo przygotowuję podopiecznych do konkursów, m.in. Kangura Matematycznego, w którym jeden z moich uczniów zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „Żaczek”.
  1. W 2022 r. wygrałem w plebiscycie „Nauczyciel na medal” w kategorii dla klas I–III. Zostałem nagrodzony za „niezwykłą pasję i umiejętności do przekazywania wiedzy oraz indywidualne i empatyczne podejście do uczniów”.

Z przyjemnością spotkam się z Panem osobiście i przedstawię pomysł na wycieczki edukacyjne, które chciałbym zorganizować dla uczniów Pana szkoły.

Z wyrazami szacunku

Ryszard Zieleński

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej?

  1. List motywacyjny nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej zacznij od wpisania swoich danych kontaktowych z CV — tylko uważaj na literówki np. w numerze telefonu. W miejscu adresata podaj nazwisko dyrektora oraz pełną nazwę i adres szkoły.
  2. Zadbaj o odpowiedni początek listu motywacyjnego. Możesz krótko napisać o swoich najważniejszych doświadczeniach zawodowych albo pokazać, że jesteś zaznajomiony z kulturą miejsca pracy, do którego aplikujesz.
  3. Następnie wymień swoje wybrane kompetencje niezbędne w pracy pedagogicznej oraz osiągnięcia, które je potwierdzają. Nawiąż do wymagań zawartych w ofercie pracy. Pokaż, w jaki sposób Twoja praca przełoży się na sukces szkoły lub osiągnięcia uczniów.
  4. W treści listu stosuj zwroty grzecznościowe — np. „Szanowny Panie”, „Z poważaniem” lub „Łączę wyrazy szacunku”.
  5. Ciekawie zakończ list motywacyjny nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Wyraź nadzieję na spotkanie lub przedstaw pomysł na rozwój instytucji, do której wysyłasz dokument.

Jeżeli chcesz aplikować do pracy w szkole, która obecnie nie prowadzi naboru, zamiast listu motywacyjnego będziesz musiał napisać podanie o pracę. Jest to inny formalny dokument — musisz je inaczej sformatować i poprosić w nim o uruchomienie rekrutacji specjalnie dla Ciebie.

Jednak bez względu na to, który z tych dokumentów piszesz, pamiętaj, że podstawą Twojej aplikacji powinno być dobre CV nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Taki dokument możesz łatwo przygotować w naszym kreatorze CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Piszesz list motywacyjny nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i chcesz wiedzieć więcej? Swoje pytanie możesz zadać w komentarzu pod tym artykułem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: