1. List motywacyjny do pracy w policji w biurze — wzór i porady

List motywacyjny do pracy w policji w biurze — wzór i porady

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dowiedz się, jak napisać list motywacyjny do pracy w policji w biurze. Zobacz dobry wzór, przeczytaj porady i samodzielnie przygotuj skuteczny dokument.

Żeby dostać pracę w policji w biurze, niezbędny będzie list motywacyjny. Rekrutacja do służby cywilnej jest dosyć restrykcyjna, dlatego warto wiedzieć, jak przygotować dobre i skuteczne dokumenty aplikacyjne.

W tym artykule znajdziesz wzór listu motywacyjnego do pracy w policji w biurze i przeczytasz porady ekspertów kariery, które pomogą Ci łatwo przejść przez meandry procesu rekrutacji na stanowiska administracyjne w służbach mundurowych.

Twój list motywacyjny do policji napisze się sam — jeśli skorzystasz z naszego kreatora. Wybierz szablon listu motywacyjnego i odpowiedz na kilka prostych pytań, a program sam wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i stanowisk.

List motywacyjny do pracy w policji w biurze — wzór

Imię i nazwisko

Obywatelstwo polskie 

Specjalista ds. finansowych

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Komendant Policji) 

Nazwa komendy

Adres komendy 

Szanowny Panie,

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko starszego specjalisty w Wydziale Planowania Budżetu Biura Finansów. Wierzę, że moje doświadczenie w branży finansowej sektora publicznego pozwoli mi na skuteczną służbę cywilną w Policji.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Podczas mojej kariery zawodowej zajmowałem się planowaniem i optymalizowaniem budżetu w instytucjach publicznych. Jestem absolwentem Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego i mam wiedzę z tej dziedziny oraz wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, które do tej pory pozwoliły mi m.in. zaoszczędzić 20% kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa.
  2. Praca w sektorze publicznym nauczyła mnie szacunku do regulaminów i przestrzegania legalnych procedur oraz staranności i dokładności w planowaniu budżetów oraz dokumentowania mojej pracy.
  3. Dzięki wiedzy ekonomicznej wiem, jak skutecznie szacować ryzyko i brać pod uwagę wszelkie zmiany finansowe — w przepisach, regulaminach oraz w skali makro i mikroekonomicznej, co pozwoli mi skutecznie zarządzać budżetem policyjnym.

Z przyjemnością spotkam się z Panem osobiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej, przedstawię swoje doświadczenie i motywację do podjęcia służby cywilnej i godnego reprezentowania Rzeczpospolitej.

Z poważaniem

Imię i nazwisko

Wiesz już, jak powinien wyglądać dobry list motywacyjny do pracy w policji w biurze. Teraz pokażę Ci, jak skutecznie przedstawić swoje doświadczenie, żeby dostać pracę w służbie cywilnej.

Przeczytaj też nasz poradnik: Jak zostać policjantem - rekrutacja krok po kroku i porady.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny do pracy w policji w biurze?

Każdy list motywacyjny to formalny dokument i powinien spełniać odpowiednie wymogi. Zwłaszcza jeśli aplikujesz do pracy w państwowej instytucji. Na początek powinieneś podać swoje dane osobowe (takie jak w CV). Dodatkowo w liście motywacyjnym do pracy w policji w biurze warto podać, że masz polskie obywatelstwo — ponieważ jest to jedno z wymagań policyjnych.

Poniżej wpisz dane osobowe adresata, czyli imię i nazwisko, stanowisko, oraz nazwę i adres komendy, do której wysyłasz swoje dokumenty aplikacyjne. Gdy już się z tym uporasz, możesz przejść do treści listu do pracy w policji.

Zacznij list motywacyjny do pracy w policji w biurze w taki sposób, żeby od razu pokazać swój największy atut z CV — np. poprzednie doświadczenie zawodowe albo umiejętności, które pomogą Ci w wykonywaniu nowych obowiązków. 

Praca biurowa w policji wiąże się z odpowiedzialnością i chęcią odbywania służby cywilnej — jeśli przygotowujesz list motywacyjny bez doświadczenia, możesz podkreślić swoje wartości i wskazać, dlaczego chciałbyś pracować w państwowej instytucji.

W dalszej części dokumentu dokładnie opisz swoje kwalifikacje i dopasuj treść listu do oferty pracy — pokaż, że posiadasz umiejętności wymagane przez pracodawcę. Zaprezentuj, jak pomogą Ci w wykonywaniu codziennej służby. Na wielu policyjnych stanowiskach wymagane jest doświadczenie z instytucji publicznych. Jeśli je masz, koniecznie napisz o nim w liście.

Dobre zakończenie listu motywacyjnego do pracy w policji w biurze, może podkreślać, jak Twoje wartości zbiegają się z policyjnymi. Warto również wyrazić nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zanim zabierzesz się do przygotowywania listu, napisz CV do pracy w policji. Będzie Ci łatwiej rozpoznać i przedstawić swoje mocne strony. Po skończeniu obu dokumentów dokładnie je sprawdź. Błędy w CV i liście mogą Cię zdyskwalifikować w procesie rekrutacji.

Ofert pracy biurowej w policji jest bardzo dużo — co nie znaczy, że nie należy przyłożyć się do pisania dokumentów. Profesjonalne CV i dobry list motywacyjny to Twoja najlepsza wizytówka.

Przeczytaj też: Jak zostać detektywem [prywatnym i w policji]? Porady oraz List motywacyjny do służby więziennej - przykładowy wzór.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

List motywacyjny do pracy w policji w biurze sprawia Ci problemy? Zostaw komentarz pod artykułem. Z przyjemnością Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny do pracy w policji w biurze

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.17  (6 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: