Stwórz profesjonalne CV teraz!
List motywacyjny do biura podróży — wzór, przykład i porady
Piszą o nas:
Dobry list motywacyjny do biura podróży to taki, który nawiązuje do charakteru Twojej pracy oraz treści samej oferty. Spróbuj pokazać pracodawcy, że spełniasz jego wymagania lepiej niż inni i warto w Ciebie zainwestować, a z pewnością dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
Za chwilę zobaczysz profesjonalny wzór listu motywacyjnego do biura podróży. Następnie dowiesz się, jak krok po kroku napisać taki dokument, żeby zrobić dobre wrażenie na rekruterach. Dzięki temu łatwiej i szybciej znajdziesz wymarzoną pracę.
Nie musisz męczyć się z pisaniem listu motywacyjnego — wystarczy, że wybierzesz szablon listu motywacyjnego i odpowiesz na kilka prostych pytań, a kreator LiveCareer wygeneruje dla Ciebie profesjonalny dokument.
Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla innych zawodów.
List motywacyjny biuro podróży — wzór
Miejscowość, data
Katarzyna Drogowska
Numer telefonu
Adres e-mail
Imię i nazwisko adresata
Stanowisko adresata (np. HR manager)
Nazwa firmy
Adres firmy
Szanowni Państwo,
z przyjemnością aplikuję na stanowisko specjalisty ds. turystyki w biurze podróży RainbowTrip.
Branża turystyczna to moja największa pasja. Od ponad 2 lat nieustannie ją rozwijam, prowadząc własnego bloga z praktycznymi poradami dla podróżników BonVoyage.pl. Wierzę, że moja wiedza i zaangażowanie wniosą cenny wkład w rozwój Państwa firmy.
Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których warto mnie zatrudnić.
- Mówię biegle po angielsku. Przez 3 lata mieszkałam w Wielkiej Brytanii, gdzie musiałam na co dzień rozmawiać w tym języku. Dzięki temu będę mogła współpracować z anglojęzycznymi klientami oraz partnerami Państwa firmy.
- Przez ostatnie pół roku odbywałam staż w biurze podróży Sunflowers. W tym czasie poznałam specyfikę tej pracy i nauczyłam się skutecznie doradzać klientom w wyborze kierunku podróży. Dzięki temu wdrożenie mnie do pracy potrwa krócej i szybciej zajmę się swoimi docelowymi obowiązkami.
- Jestem osobą komunikatywną i zaangażowanąw powierzone obowiązki. Mogę pracować również w weekendy. Wierzę, że dzięki temu będę dobrym oraz wydajnym pracownikiem Państwa firmy.
Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania i porozmawiać o ewentualnej współpracy.
Z poważaniem
Katarzyna Drogowska
Już wiesz, jak powinien wyglądać dobry list motywacyjny do biura podróży. Wyślij go razem z profesjonalnym CV, a Twoja kandydatura z pewnością zostanie rozpatrzona!
Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.
Jak napisać list motywacyjny do biura podróży?
Choć w większości ofert pracy widnieje prośba o wysłanie samego CV, to bardzo wielu rekruterów oczekuje od kandydatów także listów motywacyjnych — nawet jeśli nie czyta ich do końca. Ale ten dokument to również doskonała okazja do rozwinięcia kluczowych informacji z Twojego CV, dlatego zawsze warto go napisać. W jaki sposób?
Twój zawód wymaga otwartości, zaangażowania i zdolności komunikacyjnych, dlatego te cechy wymień już na początku listu motywacyjnego do biura podróży (oczywiście pod warunkiem, że naprawdę je posiadasz). Możesz też podkreślić swoje zainteresowanie turystyką lub szerzej opisać najważniejsze osiągnięcie z Twojego CV. Dzięki temu łatwiej zachęcisz pracodawcę, by zapoznał się z pełną treścią Twojego dokumentu.
Ale nie pisz „czegokolwiek” — zarówno w liście motywacyjnym, jak i w CV nawiąż do wymagań zawartych w ofercie pracy. Spróbuj przez to pokazać pracodawcy, co zyska, zatrudniając właśnie Ciebie. Pamiętaj, że aż 67% rekruterów jest w stanie z łatwością rozpoznać dokumenty wysyłane masowo do kilku firm, po czym... zwyczajnie je odrzuca.
Żeby Twój list motywacyjny był przeczytany do końca, musi być krótki, dlatego pisz zwięźle i na temat. Nie powtarzaj słowo w słowo tego, o czym napisałeś już w życiorysie zawodowym. Dlatego, zamiast jeszcze raz wymieniać wszystkie umiejętności ze swojego CV, wybierz kilka najważniejszych i podaj więcej szczegółów, dzięki którym wypadniesz bardziej wiarygodnie. Możesz chociażby przytoczyć sytuację, kiedy to wykorzystałeś daną cechę czy umiejętność w praktyce.
Następnie zakończ list motywacyjny do biura podróży, wyrażając nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dodaj też zwrot grzecznościowy typowy dla formalnej korespondencji (np. Z wyrazami szacunku lub Z poważaniem), a potem podpisz się imieniem i nazwiskiem. Zadbaj też o odpowiedni wygląd dokumentu — np. za pomocą profesjonalnego kreatora listu motywacyjnego LiveCareer.
Niestety, nawet dobry list motywacyjny to za mało, by dostać pracę w biurze podróży. Aby pracodawca wziął Twoją kandydaturę pod uwagę, do dobrego listu musisz załączyć równie dobre curriculum vitae (pamiętaj, że to ono zostanie przeczytane jako pierwsze). W tym zadaniu pomoże Ci nasz program do pisania CV.
Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.
Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.
Piszesz list motywacyjny do biura podróży i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja postaram się na nie odpowiedzieć.
Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?
Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.
O autorze
Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.
Oceń ten artykuł:
List motywacyjny biuro podrozy
Średnia:
Chcesz stworzyć skuteczne CV?
Wypróbuj kreator CV za darmoPodobne artykuły
Jak zrobić skuteczne video CV i co powiedzieć? 7 przykładów
Zobacz przykłady dobrych i złych video CV i naucz się tworzyć własne video CV. Doradzamy również, czy warto wysyłać do rekrutera CV w formie video.
List motywacyjny: gotowy wzór [50+ zawodów i karier]
Zobacz ponad 50 gotowych listów motywacyjnych dla różnych zawodów. Możesz wykorzystać te wzory do wypełnienia i stworzenia własnego dokumentu.
List motywacyjny praca biurowa — wzór i porady, jak napisać
Zobacz przykładowy wzór listu motywacyjnego do pracy biurowej. Przeczytaj porady ekspertów i dowiedz się, co zrobić, by dostać pracę w biurze.
Piszą o nas: