1. CV sportowca - wzór i porady eksperta, jak napisać

CV sportowca - wzór i porady eksperta, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

CV sportowca — jak w każdym innym zawodzie — powinno przedstawiać Twoje kwalifikacje do pracy, uprawnienia i determinację w osiąganiu celów. A jeśli sprytnie to rozegrasz, z pewnością dotrzesz do mety — czyli do wymarzonej posady trenera, gracza lub instruktora.

W tym artykule pokażę Ci, jak to zrobić (na przykładzie wzoru CV trenera piłki nożnej). Podpowiem Ci też, jak krok po kroku samodzielnie napisać CV sportowca, żeby zaimponować rekruterom i pokonać swoich konkurentów.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV, które mogą Cię zainteresować:

CV sportowca — wzór dla piłkarza

Krzysztof Noga

Trener piłki nożnej

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie zawodowe

Skuteczny, zaangażowany i nastawiony na cel trener piłkarski z 5-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Mam na swoim koncie liczne sukcesy — m.in. opracowałem autorski program treningów, a dwóch moich podopiecznych dostało się do polskiej reprezentacji U-21. Moich umiejętności dowodzi m.in. licencja UEFA B. Mówię też płynnie po angielsku, co znacznie ułatwi mi trenowanie zawodników z zagranicy. 

Doświadczenie

08.2017–obecnie Akademia Futbolu Morze Gdańsk

Stanowisko: Trener

Obowiązki:

 • udział w zawodach piłki nożnej na szczeblu ogólnopolskim
 • prowadzenie treningów i ćwiczeń w wymiarze 20 godzin tygodniowo
 • współpraca z personelem trenerskim i selekcjonerami
 • prowadzenie dodatkowych zajęć sportowych dla młodzieży
 • reprezentowanie organizacji w mediach

Osiągnięcia:

 • Dwóch moich podopiecznych dostało się do polskiej reprezentacji U-21.
 • Opracowanie i wdrożenie autorskiego programu treningów.

Umiejętności specjalistyczne

 • umiejętność gry w piłkę nożną
 • teoretyczna i praktyczna znajomość technik motywacyjnych
 • szeroka wiedza na temat futbolu
 • język angielski — poziom C2

Umiejętności miękkie

 • motywacja i zorientowanie na cel
 • umiejętność pracy w zespole
 • umiejętność podejmowania trafnych decyzji
 • zaangażowanie i dyscyplina
 • stosowanie zasad fair play
 • pozytywne nastawienie do pracy
 • punktualność, sumienność i odpowiedzialność
 • wysoka kultura osobista

Uprawnienia

 • licencja UEFA B (08.2021)
 • licencja UEFA C (06.2017)
 • zaświadczenie o niekaralności
 • zdolność do wykonywania zawodu poparta zaświadczeniem lekarskim

Wykształcenie

10.2013–06.2018 Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Kierunek: sport ze spec. piłka nożna

Uzyskany tytuł: magister

(przez 3 lata grałem w reprezentacji AWFiS w piłce nożnej jako napastnik)

Zainteresowania

Moją pasją jest opracowywanie taktyki zespołu. Interesuje mnie też psychologia sportu i techniki motywacyjne — chętnie oglądam i czytam profesjonalne materiały na ten temat (po polsku i po angielsku).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV sportowca?

 1. Umieść na górze CV sportowca Podsumowanie i cele zawodowe. To krótka, kilkuzdaniowa sekcja, w której wyjaśnisz, kim jesteś, jakie masz doświadczenie oraz co Cię wyróżnia. W tym miejscu wymień też swoje największe osiągnięcie zawodowe z CV.
 2. Stwórz wyczerpującą listę swoich kompetencji zawodowych w CV sportowca. Nie zapomnij o umiejętnościach miękkich i pozytywnych cechach charakteru, które przydadzą Ci się w pracy.
 3. W CV opisz swoje doświadczenie. W tym celu podaj daty zatrudnienia (miesiąc i rok), nazwę pracodawcy, swoje stanowisko, kluczowe obowiązki i sukcesy zawodowe.
 4. Napisz o swoim wykształceniu w CV sportowca. Wystarczy, że podasz ostatni etap edukacji (np. kierunek studiów), kursy zawodowe i posiadane licencje.
 5. Wymień w CV swoje hobby. W pierwszej kolejności skup się na zainteresowaniach sportowych i zawodowych.
 6. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych — w przeciwnym wypadku Twoje CV nie zostanie rozpatrzone.

Już wiesz, jak powinno wyglądać profesjonalne CV sportowca — możesz się nim inspirować, pisząc własny życiorys zawodowy. Żeby zrobić to szybko i sprawnie, zaloguj się do naszego generatora CV online. Jeśli chcesz, swoją aplikację możesz wzbogacić o dobry list motywacyjny

Przeczytaj też, czym jest karta MultiSport i jak ją zdobyć.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV sportowca i masz więcej pytań? Napisz je w komentarzu, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv sportowca

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: