1. List motywacyjny ratownika medycznego - przykładowy wzór

List motywacyjny ratownika medycznego - przykładowy wzór

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swój list motywacyjny ratownik medyczny powinien napisać tak, by zaprezentować zarówno swoje umiejętności specjalistyczne, jak i miękkie — niezbędne w kontaktach z pacjentami i wyjątkowo stresującym środowisku pracy.

Dlatego w tym artykule pokażę Ci przykładowy wzór listu motywacyjnego ratownika medycznego i podpowiem, na co zwrócić uwagę, by zaimponować przyszłemu pracodawcy.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny ratownik medyczny — wzór

Miejscowość, data

Zbigniew Kamizelka

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Pełna nazwa placówki medycznej

Adres placówki medycznej

Szanowni Państwo,

zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie na stanowisku ratownika medycznego w Prywatnym Centrum Medycznym MEDAMEX w Bielsku-Białej. Wierzę, że moje umiejętności poparte ponad 4-letnim doświadczeniem pozytywnie wpłyną na jakość usług medycznych świadczonych w Państwa placówce.

Poniżej przedstawiam trzy powody, dla których uważam, że sprawdzę się na stanowisku ratownika medycznego.

  1. Wyróżnia mnie wysoka skuteczność — do tej pory uczestniczyłem w ponad 100 akcjach zakończonych sukcesem (m.in. przy wypadkach samochodowych i pożarach). Teraz chciałbym wykorzystać tę wiedzę i doświadczenie, by nieść pomoc Państwa pacjentom.
  1. Cechuje mnie wysoka odporność psychiczna i fizyczna. W poprzedniej pracy udowodniłem to wielokrotnie, podejmując trafne i szybkie decyzje w sytuacjach stresowych. Dzięki temu będę skutecznie i wydajnie wykonywał swoją pracę.
  1. Jestem osobą empatyczną, cierpliwą i życzliwą, co potwierdza wielu moich pacjentów. Wierzę, że te cechy pozwolą mi godnie reprezentować Państwa placówkę i umożliwią pacjentom szybszy powrót do zdrowia.

Chętnie spotkam się z Państwem w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, aby szerzej opowiedzieć o swoich kompetencjach i porozmawiać o ewentualnej współpracy.

Z poważaniem

Zbigniew Kamizelka

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny ratownika medycznego?

  1. List motywacyjny dla ratownika medycznego zacznij od wpisania adresata oraz swoich danych osobowych i kontaktowych — tych samych co w CV.
  2. Napisz krótki wstęp do listu motywacyjnego. Wyjaśnij w nim, na jakie stanowisko aplikujesz i pochwal się kluczowym atutem ze swojego CV. Najważniejsze informacje możesz zapisać grubszą czcionką.
  3. Przedstaw kilka powodów, dla których warto Cię zatrudnić. Nie powielaj słowo w słowo swojego CV, tylko wyjaśnij, w jaki sposób Twoje kompetencje przysłużą się danej placówce lub samym pacjentom. Inspiracje znajdziesz w treści ogłoszenia.
  4. Używaj słów i zwrotów typowych dla formalnego listu (np. „Szanowni Państwo”, Z poważaniem” i/lub „Z wyrazami szacunku”). W ten sposób okażesz pracodawcy szacunek i lepiej zaprezentujesz swoją kulturę osobistą, niż gdybyś po prostu wpisał tę cechę w CV.
  5. Krótko zakończ list motywacyjny, podkreślając swoją gotowość do udziału w rekrutacji.

Już wiesz, jak wygląda przykładowy list motywacyjny ratownika medycznego — możesz się na nim wzorować, pisząc własny. A jeśli nadal masz wątpliwości, skorzystaj z naszego generatora listów motywacyjnych, w którym znajdziesz gotowe treści do wstawienia i podpowiedzi ekspertów.

Aby Twoja aplikacja była skuteczna, zadbaj, by wraz z listem wysłać do pracodawcy równie dobre CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Jeśli piszesz list motywacyjny ratownika medycznego i masz więcej pytań, napisz je na forum pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny ratownik medyczny

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: