1. List motywacyjny geodeta — wzór i wskazówki ekspertów

List motywacyjny geodeta — wzór i wskazówki ekspertów

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

To nieprawda, że znalezienie pracy w Twoim zawodzie graniczy z cudem. Jeśli masz odpowiednie wykształcenie, umiejętności i zapał do pracy, Twoja kandydatura z pewnością zostanie rozpatrzona — szczególnie w regionach bogatych w inwestycje. 

Dlatego napisz swój list motywacyjny geodety w taki sposób, by pracodawca nie miał wątpliwości, że ma do czynienia z profesjonalistą. Pokaż, że jesteś skutecznym pracownikiem i mierzysz wysoko, a zaczniesz dostawać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. W tym artykule pokażę Ci, jak to zrobić.

Twój list motywacyjny napisze się sam — wybierz szablon listu motywacyjnego, a potem zdaj się na pomoc kreatora dokumentów aplikacyjnych LiveCareer. 

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Wyszukaj wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

List motywacyjny geodeta — wzór

Miejscowość, data

Jakub Tachimetr

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata (np. właściciela firmy lub HR managera)

Stanowisko adresata 

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowny Panie,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko geodety w Biurze Usług Geodezyjno-Kartograficznych Geo-Metr.

Jestem inżynierem geodetą z ponad 5-letnim doświadczeniem w biurze geodezyjnym. W tym czasie obsłużyłem m.in. 3 duże inwestycje zakończone sukcesem — w tym budowę galerii handlowej Złote Balkony w Warszawie.

Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których warto mnie zatrudnić.

  1. Mam uprawnienia geodezyjne z zakresu 1., 2. i 4. Na co dzień korzystam z programów EWMAPA i WinKalk, które opanowałem w stopniu zaawansowanym. Dzięki temu będę wydajnym i samodzielnym pracownikiem Pana firmy.
  2. Wyróżnia mnie terminowość i odpowiedzialność — w ciągu ostatnich 3 lat pracy dostarczyłem na czas 100% robót, co przełożyło się na satysfakcję klientów firmy. Jestem przekonany, że Pańscy klienci również będą zadowoleni z mojej pracy.
  3. Jestem urodzonym dyplomatą — potrafię rozmawiać z różnymi ludźmi i rozwiązywać spory. Wierzę, że ta umiejętność pozwoli mi godnie reprezentować Pana firmę, a w przyszłości zachęci więcej osób do skorzystania z jej usług.

Chętnie spotkam się z Panem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby zaprezentować swoje umiejętności oraz odpowiedzieć na wszystkie Pana pytania.

Z poważaniem

Jakub Tachimetr

Już wiesz, jak wygląda dobry list motywacyjny na stanowisko geodety. Teraz wyjaśnię Ci, jak go napisać, by szybciej znaleźć pracę oraz, być może, wynegocjować lepsze warunki zatrudnienia.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny geodety?

Miesięcznik „Geodeta” szacuje, że w 2019 r., w stosunku do poprzedniego roku, liczba bezrobotnych geodetów i kartografów spadła o 12%. Również najnowszy Barometr zawodów pokazuje, że zawód geodety pozostaje w równowadze niemal we wszystkich województwach w Polsce. Mimo to ofert pracy na stanowisku geodety jest stosunkowo niewiele. Jeśli więc chcesz dostać pracę, Twój list motywacyjny musi być lepszy niż dokumenty pozostałych kandydatów.

Dlatego już na początku listu motywacyjnego geodety wymień swój największy atut z CV — np. długie doświadczenie, ważne osiągnięcie z Twojego CV lub odpowiednie wykształcenie (jeśli piszesz list motywacyjny bez doświadczenia). Tam, gdzie to możliwe, używaj cyfr, a istotne fakty zapisz grubszą czcionką — dzięki temu pracodawca łatwiej odnajdzie kluczowe informacje.

Pamiętaj, że dobry list motywacyjny jest krótki (wystarczy 1 lub nawet pół strony). Dlatego nie kopiuj w nim słowo w słowo treści curriculum vitae — zamiast wymieniać wszystkie kompetencje ze swojego CV, w liście motywacyjnym geodety wybierz tylko najważniejsze i wyjaśnij, w jaki sposób przełożą się one na sukces firmy, do której aplikujesz.

W tym celu nawiąż do wymagań zawartych w ofercie pracy. Przykładowo, możesz potwierdzić znajomość programów podanych w ogłoszeniu albo napisać o tych swoich projektach, które w jakiś sposób nawiązują do tego, czym zajmuje się dana firma. Jeśli lista wymagań w ofercie jest zbyt krótka, zastanów się, które cechy i kompetencje do tej pory najbardziej pomagały Ci w pracy i w liście motywacyjnym geodety skup się właśnie na nich.

Następnie zakończ list motywacyjny, ponownie wyrażając chęć udziału w rekrutacji — w ten sposób pokażesz pracodawcy, że zależy Ci na tym stanowisku i zachęcisz go do kontaktu z Tobą. Aby zrobić jeszcze większe wrażenie, w tym miejscu możesz też nawiązać do wartości firmy lub zaproponować rozwiązanie konkretnego problemu.

Zadbaj też o odpowiedni wygląd dokumentu. Wybierz jeden z profesjonalnych wzorów listu motywacyjnego, dzięki któremu zmieścisz swój dokument na 1 stronie A4 (jest to najbardziej pożądana długość).

Jednak pamiętaj, że nawet idealny list motywacyjny nie wystarczy, by dostać dobrą pracę. Dlatego do listu motywacyjnego geodety musisz załączyć też profesjonalne CV, które będzie pasowało do listu wyglądem i treścią. W tym celu skorzystaj z kreatora CV LiveCareer, w którym znajdziesz atrakcyjne szablony CV oraz podpowiedzi ekspertów. 

Potrzebujesz wzorowych dokumentów dla geodety konkretnej specjalizacji? Sprawdź, jak napisać CV i list motywacyjny inżyniera oraz CV i list motywacyjny do urzędu.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Piszesz list motywacyjny geodety i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny geodeta

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: