1. List motywacyjny do szpitala - wzór i wskazówki, jak napisać

List motywacyjny do szpitala - wzór i wskazówki, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

W Polsce brakuje personelu medycznego. Ale jeśli chcesz dostać dobrze płatną pracę, musisz się trochę bardziej wysilić — np. napisać skuteczny list motywacyjny do szpitala.

 

W tym artykule pokażę Ci przykładowy wzór takiego dokumentu i podpowiem, jak to zrobić dobrze.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listulist motywacyjny do szpitala

 

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

 

Zobacz też inne nasze poradniki:

 

 

List motywacyjny do szpitala — wzór

 

Miejscowość, data

 

Agata Troska

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Pełna nazwa szpitala

Adres szpitala

 

Szanowny Panie,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko pielęgniarki instrumentariuszki w Prywatnym Centrum Medycznym MEDYK-ONE w Częstochowie. Od ponad 5 lat pracuję jako pielęgniarka w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, gdzie cieszę się sporym uznaniem wśród lekarzy i pacjentów.

 

Oto trzy powody, dla których wierzę, że sprawdzę się na tym stanowisku.

 

  1. Mam już niezbędne doświadczenie w pracy na bloku operacyjnym zgodnie z obowiązującymi procedurami. Dobrze poznałam aparaturę i sprzęt medyczny używane na wydziale ortopedycznym. Dzięki temu wdrożenie mnie do pracy potrwa krócej i szybciej przejmę docelowe obowiązki.
  2. Jestem osobą otwartą i komunikatywną — poprzedni przełożeni chwalili mnie m.in. za jasność wypowiedzi oraz zdolność zapobiegania konfliktom. Teraz chętnie wykorzystam te umiejętności w pracy dla Państwa.
  3. Poważnie traktuję swoje obowiązki i chętnie rozwijam się zawodowo, czego dowodzą ukończone przeze mnie kursy oraz udział w konferencjach branżowych. Wierzę, że moje zaangażowanie przyczyni się do utrzymania wysokiej jakości usług w Państwa szpitalu.

 

Z przyjemnością wezmę udział w rozmowie kwalifikacyjnej, aby zaprezentować swoje kompetencje i odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z wyrazami szacunku

Agata Troska

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny do szpitala?

 

  1. List motywacyjny do dyrekcji szpitala zacznij od podania swoich danych osobowych oraz stanowiska, imienia i nazwiska adresata oraz pełnej nazwy i adresu placówki.
  2. Zacznij list motywacyjny do szpitala od wskazania nazwy stanowiska, na które aplikujesz. Następnie, w tym samym akapicie, podaj swój główny atut z CV (np. posiadane doświadczenie).
  3. Wskaż główne argumenty, które przemawiają na korzyść Twojej kandydatury. Pokaż pracodawcy, co konkretnie zyska dzięki Twoim kwalifikacjom. W tym miejscu nawiąż do wymagań zawartych w ofercie pracy.
  4. W liście motywacyjnym do szpitala stosuj zwroty typowe dla formalnej korespondencji (np. „Szanowna Pani” czy „Z poważaniem”). W ten sposób dowiedziesz wysokiej kultury osobistej, która jest niezbędna w kontakcie z pacjentami.
  5. Na końcu listu motywacyjnego ponownie wyraź chęć udziału w rekrutacji.

 

Już wiesz, jak wygląda przykładowy list motywacyjny do szpitala. Jeżeli chcesz go stworzyć szybko, skorzystaj z naszego generatora listów motywacyjnych — znajdziesz tam atrakcyjne szablony, przykładowe zwroty do wstawienia i wskazówki ekspertów.

 

Pamiętaj, by do swojej aplikacji załączyć też profesjonalne CV.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Jeśli piszesz list motywacyjny do szpitala i masz więcej pytań, napisz je w komentarzu — chętnie Ci pomogę.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny do szpitala

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: