1. List motywacyjny project manager: wzór i porady, jak napisać

List motywacyjny project manager: wzór i porady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Zastanawiasz się, czy warto wysłać do pracodawcy list motywacyjny project managera? Według badań, aż w 65% małych firm wciąż się go oczekuje. Tylko nieco mniej średnich przedsiębiorstw i wielkich korporacji również wymaga listu.

Sęk w tym, że niewiele osób wie, jak napisać dobry list motywacyjny, który będzie warty przeczytania. Jak to zrobić?

Tutaj pokażę Ci skuteczny wzór listu motywacyjnego project managera i podpowiem, na co zwrócić uwagę, by Twój dokument zrobił dobre wrażenie na rekruterach. 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Przeczytaj też inne nasze poradniki:

List motywacyjny project managera — wzór

Miejscowość, data

Halina Bronek

Project Manager

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowny Panie,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko Senior Digital Project Managera w Delto. Mam 7 lat doświadczenia managerskiego, które chciałabym wykorzystać w pracy w Państwa firmie.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. Mam szerokie doświadczenie w pracy z klientami i świadczeniu usług związanych z digital marketingiem. Agencja, w której pracowałam, miała 95% pozytywnych opinii wśród klientów, dla których przeprowadzała projekty.
  2. Jestem na bieżąco z najnowszymi trendami w branży i w zaawansowanym stopniu opanowałam narzędzia techniczne związane z digital marketingiem. Dzięki innowacyjnej strategii udało mi się zwiększyć ruch na portalu flyclass.com o 75%, co przyczyniło się do wzrostu dochodów firmy o 13%.
  3. Posiadam też świetnie rozwinięte kompetencje komunikacyjne, dzięki którym potrafię skutecznie współpracować z innymi zespołami, które biorą udział w moich projektach i zarządzać zespołem contentu — dzięki mojej pracy jego wydajność wzrosła o 33%.

Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście i przedstawię dwa pomysły na rozwój strategii digital marketingowych w Państwa firmie.

Łączę wyrazy szacunku

Halina Bronek

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny project managera?

  1. List motywacyjny project managera zacznij od przepisania z CV danych osobowych, a w miejscu adresata podaj pełną nazwę i adres firmy. Jeśli to możliwe, skieruj list do konkretnej osoby, która go przeczyta (np. dyrektora firmy lub HR managera).
  2. We wstępie do listu motywacyjnego project managera wymień swój największy atut z CV, zaproponuj pracodawcy konkretną korzyść lub nawiąż do bieżących spraw firmy, w której chcesz pracować. Ten akapit powinien być na tyle efektowny, by rekruter z zaciekawieniem przeczytał dalszą część listu.
  3. W liście motywacyjnym nie powielaj słowo w słowo informacji z CV project managera. Skup się raczej na swoich osiągnięciach zawodowych i najważniejszych projektach w dotychczasowej karierze. Stosuj tzw. język korzyści. Pokaż pracodawcy, że zatrudnienie Cię przyniesie mu zyski i przyczyni się do rozwoju jego firmy.
  4. Jeśli piszesz list motywacyjny bez doświadczenia, koniecznie wspomnij o swoich umiejętnościach i/lub ukończonych kursach i napisz, dlaczego będą pomocne w Twojej pracy.
  5. Zadbaj o atrakcyjne zakończenie listu motywacyjnego. Wyraź nadzieję na spotkanie twarzą w twarz, obiecaj rozwiązanie firmowego problemu lub pokaż, że podzielasz wartości firmy i cenisz jej kulturę pracy.

Już wiesz, jak może wyglądać gotowy list motywacyjny project managera. Swój dokument wyślij do pracodawcy w formacie PDF, aby nikt nie naniósł na nim niepożądanych zmian. A żeby zrobić jeszcze lepsze wrażenie, wybierz atrakcyjny szablon listu motywacyjnego, który wyglądem będzie pasował do Twojego CV.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Masz więcej pytań o list motywacyjny project managera? Zadaj mi je w komentarzu — chętnie udzielę Ci dalszych wskazówek.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny project manager

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: