1. List motywacyjny maszynisty pociągu PKP - wzór, jak napisać

List motywacyjny maszynisty pociągu PKP - wzór, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

List motywacyjny maszynisty może Ci się przydać, jeżeli chcesz dostać pracę w PKP, POLREGIO lub innych pociągach w Polsce. Jednak aby taki dokument spełnił swoją rolę, musisz przestrzegać kilku zasad.

Dlatego w tym artykule pokażę Ci przykładowy wzór listu motywacyjnego maszynisty i podpowiem, jak go napisać, by łatwiej zdobyć pracę.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Zobacz też inne nasze poradniki:

List motywacyjny maszynista — wzór

Miejscowość, data

Andrzej Wagoński

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko maszynisty w PKP Intercity. Wierzę, że moje umiejętności poparte 3-letnim doświadczeniem zawodowym w Kolejach Dolnośląskich sprostają Państwa oczekiwaniom.

Poniżej przedstawiam trzy powody, dla których uważam, że warto mnie zatrudnić.

  1. Posiadam już świadectwo maszynisty i doświadczenie w pracy jako maszynista pojazdów trakcyjnych. Dzięki temu moje szkolenie zawodowe przebiegnie sprawnie i będę mógł szybko zająć się swoimi docelowymi obowiązkami.

  2. Mam zmysł techniczny, co wielokrotnie przydało mi się w trakcie awarii pociągu. Dotychczasowi przełożeni chwalili mnie m.in. za skuteczne i kreatywne rozwiązywanie problemów.

  3. Jestem cierpliwy, opanowany i odporny na stres. Wierzę, że dzięki temu z łatwością zadbam o bezpieczeństwo podróżnych.

Chętnie wezmę udział w rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której szerzej opowiem o swoich kwalifikacjach i odpowiem na Państwa pytania.

Łączę wyrazy szacunku

Andrzej Wagoński

Stwórz list motywacyjny teraz

Jak napisać list motywacyjny maszynisty?

  1. List motywacyjny maszynisty zacznij od podania swoich danych osobowych i kontaktowych oraz danych adresata: stanowiska oraz imienia i nazwiska dyrektora lub HR managera, a także pełnej nazwy i adresu danej firmy lub spółki.
  2. Zacznij list motywacyjny w sposób, który zachęci rekrutera do przeczytania reszty. W tym celu podaj nazwę docelowego stanowiska i przedstaw swój główny atut z CV (np. długie doświadczenie lub rzadziej spotykane kompetencje).
  3. Przedstaw 3 lub 4 powody, dla których warto Cię zatrudnić. W tym miejscu nawiąż do wymagań zawartych w ogłoszeniu o pracę.
  4. W treści listu motywacyjnego maszynisty używaj formalnych słów i zwrotów — np. „Szanowni Państwo” lub „Łączę wyrazy szacunku”.
  5. W zakończeniu listu motywacyjnego maszynisty wyraź chęć udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Wcześniej upewnij się, czy pracodawca poprosił w ogłoszeniu o odręczne podpisanie listu motywacyjnego.

Już wiesz, jak wygląda przykładowy list motywacyjny maszynisty pojazdów trakcyjnych — możesz się nim inspirować, pisząc własny. Jednak pamiętaj, że podstawą każdej aplikacji zawsze powinno być profesjonalne CV. Taki dokument możesz stworzyć w naszym kreatorze CV na jednym z 20+ atrakcyjnych szablonów.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Jeśli piszesz list motywacyjny maszynisty i masz więcej pytań, zadaj mi je na forum poniżej — chętnie Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny maszynista

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: