1. CV rolnika - przykładowy wzór i porady eksperta, jak napisać

CV rolnika - przykładowy wzór i porady eksperta, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swoje CV rolnik powinien napisać w taki sposób, by było czytelne i skutecznie prezentowało jego umiejętności i doświadczenie zawodowe. W jaki sposób?

W tym artykule zobaczysz przykład CV rolnika, na którym będziesz mógł się wzorować, pisząc własny dokument. Wyjaśnię Ci też krok po kroku, jak to zrobić dobrze.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też wzory CV dla podobnych zawodów:

CV rolnika — wzór

Andrzej Kurka

Rolnik

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Jestem absolwentem kierunku rolnictwo w ZSCKR w Sandomierzu i od ponad 3 lat pracuję w dużym gospodarstwie jako rolnik. Mam wieloletnie doświadczenie w uprawie roślin (również ekologicznych), jestem osobą sprawną fizycznie, zaangażowaną i komunikatywną. W Państwa gospodarstwie chciałbym zadbać o ekologiczne uprawy zbóż, warzyw i owoców.

Umiejętności specjalistyczne

 • teoretyczna i praktyczna wiedza na temat ekologicznej uprawy roślin
 • umiejętność obsługi maszyn i narzędzi rolniczych
 • czynne prawo jazdy kat. B i T
 • język niemiecki — poziom B1

Umiejętności miękkie

 • wysoka sprawność fizyczna
 • umiejętność pracy zespołowej
 • komunikatywność
 • kreatywne rozwiązywanie problemów
 • bardzo dobra organizacja pracy
 • chęć nauki i rozwoju
 • odpowiedzialność, zaangażowanie i uczciwość
 • gotowość do pracy zmianowej i w weekendy

Doświadczenie

03.2020–obecnie Agromak

Stanowisko: Rolnik

Obowiązki:

 • uprawa zbóż (pszenica, owies, żyto)
 • uprawa, pielęgnacja i zbieranie warzyw
 • przetwórstwo pozyskanych półproduktów
 • wykonywanie drobnych prac ogrodniczych
 • współpraca z pozostałymi członkami zespołu

Osiągnięcia:

 • 100% frekwencja przez cały okres zatrudnienia

Wykształcenie

2016–2020 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu

Kierunek: rolnictwo

Zainteresowania

Interesują mnie ekologiczne metody uprawy roślin — od kilku lat mam własny ogródek, w którym hoduję ekologiczne warzywa i owoce na własny użytek. W wolnym czasie uprawiam sport (pływanie i jazda na rowerze).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV rolnika?

 1. CV rolnika zacznij od rubryki Podsumowanie i cele zawodowe, w której krótko opiszesz swoje umiejętności i przebieg dotychczasowej kariery — w ten sposób łatwiej przykujesz uwagę pracodawcy.
 2. Wymień swoje kompetencje zawodowe związane z pracą rolnika. Skup się zarówno na umiejętnościach twardych (specjalistycznych), jak i miękkich, przydatnych w pracy zespołowej.
 3. Opisz swoje doświadczenie w CV rolnika. W tym miejscu podaj daty zatrudnienia (miesiąc i rok), swoje kluczowe obowiązki i sukcesy zawodowe.
 4. Krótko opisz w CV swoje wykształcenie. Tutaj wystarczy podać ostatni etap edukacji lub ukończoną szkołę.
 5. Wymień swoje najważniejsze zainteresowania w CV — szczególnie te związane z pracą na roli lub takie, które potwierdzają Twoje kwalifikacje.
 6. Wstaw na dole CV klauzulę RODO ze zgodą na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Już wiesz, jak napisać dobre CV rolnika. Aby Twój dokument wyglądał atrakcyjnie, skorzystaj z naszego generatora CV. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse, do swojej aplikacji możesz załączyć też list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli masz dodatkowe pytania o CV rolnika, napisz je na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv rolnika

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: