1. List motywacyjny do promotora - wzór na studia i porady

List motywacyjny do promotora - wzór na studia i porady

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

W liście motywacyjnym do promotora powinieneś pokazać, dlaczego zależy ci na podjęciu edukacji na wybranej uczelni, wydziale i kierunku. Zależnie od tego, w jakim celu piszesz taki dokument, powinien on wyglądać inaczej, jednak ogólne zasady pisania oficjalnego listu są podobne.

 

Dlatego w tym artykule zobaczysz przykładowy wzór listu motywacyjnego do promotora. Wyjaśnię Ci też, jak go napisać, by zrobić dobre pierwsze wrażenie i osiągnąć swój cel.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora LiveCareer. Wybierz szablon listu motywacyjnego, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też podobne wzory CV i wzory listów motywacyjnych:

 

 

List motywacyjny do promotora — wzór

 

Miejscowość, data

 

Imię i nazwisko kandydata

Adres zamieszkania

Nr telefonu

Adres e-mail

 

Tytuł naukowy adresata

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Promotor / Przewodniczący komisji rekrutacyjnej)

Nazwa uczelni

 

List motywacyjny na studia podyplomowe

Management i zarządzanie projektami

w roku akademickim 2022/2023

 

Szanowny Panie Promotorze,

 

zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie na studia podyplomowe na kierunku management i zarządzanie projektami na [nazwa uczelni] w [miasto].

 

Swoją prośbę motywuję tym, że ukończyłem już marketing i zarządzanie na Uniwersytecie ekonomicznym w Krakowie, gdzie obroniłem pracę magisterską pt. „Zarządzanie marketingiem mikroprzedsiębiorstw”. Chciałbym podnieść swoje kwalifikacje z zakresu zarządzania, ponieważ od roku pracuję w firmie FCE Corporation, gdzie kieruję 50-osobowym zespołem. 

 

Dzięki pozyskaniu nowych umiejętności z tej dziedziny będę mógł skuteczniej kierować pracą zespołu oraz szkolić kolejnych managerów. 

 

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

 

Z wyrazami szacunku

Twoje imię i nazwisko

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Jak napisać list motywacyjny do promotora?

 

  1. List motywacyjny do promotora zacznij od podania swoich danych osobowych i kontaktowych oraz danych adresata. Pamiętaj o podaniu jego tytułów naukowych oraz pełnej nazwy uczelni — środowisko akademickie w Polsce często jest na to wyczulone.
  2. Napisz krótki wstęp do listu motywacyjnego, w którym wyjaśnisz, na jakie studia i na której uczelni aplikujesz.
  3. Przedstaw krótko kilka argumentów, które przemawiają za tym, że warto przyjąć Cię do grona studentów. Możesz wspomnieć m.in. o swojej ścieżce edukacyjnej, wolontariacie lub pracy zawodowej, które pokrywają się z programem nauczania na danym kierunku.
  4. Używaj zwrotów grzecznościowych typowych dla formalnej korespondencji — np. Szanowna Pani Promotor/Szanowny Panie Promotorze, Z poważaniem i/lub Z wyrazami szacunku. W ten sposób pokażesz swoją wysoką kulturę osobistą.
  5. Zakończ list motywacyjny, prosząc o pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby.

 

Już wiesz, jak może wyglądać list motywacyjny do promotora — na jego podstawie możesz teraz napisać własny dokument. Aby wyglądał starannie i był czytelny, możesz skorzystać z kreatora listu motywacyjnego.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Jeśli piszesz list motywacyjny do promotora i masz więcej pytań, napisz je na forum poniżej — chętnie Ci pomogę.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny do promotora

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: