1. Jak zarabiać w domu? 10 sprawdzonych pomysłów i sposobów

Jak zarabiać w domu? 10 sprawdzonych pomysłów i sposobów

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Męczą Cię codzienne wyprawy do biura albo chciałbyś dorobić po godzinach, ale nie masz zbyt wiele czasu? Pewnie zadajesz sobie pytanie, jak zarabiać w domu i szukasz interesujących oraz skutecznych pomysłów na zarabianie pieniędzy z zacisza własnego mieszkania.

 

Dobrze trafiłeś. W tym artykule przeczytasz, jak zarabiać pieniądze w domu oraz znajdziesz ponad 10 różnorodnych i sprawdzonych sposobów na dodatkową lub stałą pracę, którą możesz wykonywać z dowolnego miejsca na ziemi. 

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Jak zarabiać pieniądze w domu? Sprawdzone sposoby

 

Obecnie, gdy do wykonywania bardzo wielu zawodów potrzebujesz głównie komputera i sprawnego łącza internetowego, praca w domu (lub praca zdalna w strefach coworkingu) jest bardzo popularna, a możliwości jej podjęcia mniej ograniczone. Dodatkowo pandemia koronawirusa pokazała pracodawcom, że podwładni są w stanie wykonywać swoje obowiązki, równie wydajnie, co z biura.

 

Jeśli jednak planujesz właśnie zacząć pracować przez internet i szukasz odpowiedniego zatrudnienia dla siebie albo po prostu zajęcia, które da się wykonywać z własnego kąta, oto 10 propozycji, jak zarabiać w domu:

 

Copywriting, dziennikarstwo, redakcja i korekta

 

Firmy potrzebują copywriterów, którzy stworzą treści na ich strony, redakcje szukają dziennikarzy, którzy napiszą artykuły, a wydawnictwa korektorów. Do takiego zarabiania w domu nie zawsze wymagane są ukończone studia czy doświadczenie. To dobre zajęcie dla introwertyków i jeden z pomysłów na pracę dla nieletnich, oczywiście jeśli możesz zostać zatrudniony zgodnie z prawem.

 

Oczywiście, ubiegając się o taką pracę, będziesz musiał pokazać, że potrafisz sprawnie pisać i masz odpowiednią wiedzę na dany temat. 

 

Według danych ze strony Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana zarobków dziennikarzy w Polsce to 4660 zł brutto, dla korektorów jest niższa i wynosi 4280 zł brutto. Takiej pracy warto szukać na stronach wydawnictw, grupach na Facebooku poświęconych pracy w mediach czy po prostu w serwisach z ofertami.

 

Tłumaczenie książek i tekstów

 

Skoro zarabiać z domu można pisząc, nie ma również przeszkód, żeby w ten sposób wykonywać zawód tłumacza — niezależnie czy chcesz współpracować z wydawnictwem i przekładać książki czy też pracować w korporacji na krótszych formach i zajmować się np. dokumentami, ogłoszeniami i krótkimi tekstami.

 

Jak zarabiać pieniądze w domu, tłumacząc? Musisz oczywiście świetnie znać język obcy i bardzo sprawnie posługiwać się swoim ojczystym. Ofert pracy najlepiej szukać na specjalistycznych portalach — useme.com, globtra.com i proz.com oraz w biurach tłumaczeniowych.

 

Zarobki tłumaczy wahają się od 20 do 140 zł za stronę tekstu, a zatrudnionych za stałe w firmach ok. 4000 zł brutto.

 

Obsługa mediów społecznościowych i blogi

 

Zarabiać w domu można również obsługując profile w mediach społecznościowych — czy to na zlecenie firm czy też autorskie. Do tego potrzebna będzie Ci wiedza z technik marketingu internetowego i umiejętność budowania zaangażowanej społeczności.

 

Ofert takiej pracy warto szukać np. na facebookowych grupach (Praca w social mediach) i na portalach z ogłoszeniami, m.in. RocketJobs, który poświęcony jest zawodom związanym z marketingiem.

 

Prowadzenie sklepu internetowego

 

Na początku będziesz musiał ponieść trochę kosztów i zainwestować w taki biznes. Ale jeśli Twój sklep internetowy zdobędzie stałą bazę klientów i popularność, możesz liczyć na niezły zysk.

 

Oczywiście jeśli chcesz w ten sposób zarobić w domu, musisz dokładnie wiedzieć, jak zgodnie z prawem i efektywnie prowadzić biznes online, a także dobrze rozpoznać rynek i potrzeby klientów. Jeśli nie sprzedajesz własnych produktów, będziesz musiał zawiązać kontakty z dostawcami i pośrednikami.

 

Wypełnianie ankiet

 

To raczej sposób, żeby dorobić w domu, bo zarobki z wypełniania ankiet to średnio 50 do 200 zł miesięcznie. Oczywiście nie potrzebujesz do tego specjalistycznych kwalifikacji, wystarczy trochę czasu i determinacji.

 

Jak zarobić w domu na wypełnianiu ankiet? Zaloguj się na zaufanym serwisie (np. swpanel.pl, epanel.pl i myiyo.com). Większość z nich oferuje punkty za każdą ankietę, które następnie można wymienić na pieniądze lub nagrody.

 

Programy partnerskie

 

Polegają na nawiązaniu współpracy z konkretną firmą i reklamowaniu jej produktów oraz usług w mediach społecznościowych, w komentarzach na blogach czy forach. Nie będziesz potrzebował specjalnych umiejętności, ale przyda się cierpliwość, bo na początku zarobki raczej nie będą imponujące. 

 

Jeśli chcesz zarabiać w domu w ten sposób, korzystaj tylko ze sprawdzonych programów. Oferty znajdziesz m.in. na stronach program partnerski Ceneo, program partnerski Bankier.pl i program partnerski mBank.

 

Przepisywanie i transkrypcja tekstów

 

To praca, która przede wszystkim wymaga umiejętności szybkiego pisania na klawiaturze, cierpliwości i trochę wolnego czasu. Polega na przepisywaniu skanów dokumentów czy tekstów albo spisywaniu treści nagrać.

 

Jeśli chcesz w ten sposób zarobić w domu, dokładnie sprawdzaj firmy, które oferują taką pracę — część z ofert może być próbą oszustwa.

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

Praca manualna, chałupnictwo i rękodzieło

 

Nie wszyscy chcą siedzieć cały dzień przy komputerze. Jak zarobić pieniądze w domu w inny sposób? Jeśli masz zdolności manualne, możesz np. szyć i wykonywać inne wyroby tekstylne, skręcać długopisy czy składać teczki — takich ofert wciąż można znaleźć wiele w internecie (i warto dokładnie je weryfikować).

 

Natomiast jeśli pasjonuje Cię rękodzieło i samodzielnie wyrabiasz jakieś produkty (biżuterię, ceramikę itp.), możesz spróbować przekuć swoje zainteresowania w pracę. Oczywiście do tego będziesz musiał albo otworzyć własny sklep internetowy lub sprzedawać swoje dzieła pośrednikom.

 

Freelancing

 

To oczywiście bardzo pojemne pojęcie i wiele może się za nim kryć. Natomiast, jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać w domu, a masz w ręce konkretny fach, freelancing może być dobrym wyjściem.

 

Dlaczego? Jako freelancer możesz wykonywać bardzo wiele różnych zawodów — grafika, programisty, dziennikarza, a każdy z nich z własnego domu. Oczywiście na początku będzie Ci trudno, ale wraz z ilością zleceń i zdobytym doświadczeniem, zarobki będą rosły, a Ty będziesz mógł liczyć na coraz lepsze oferty.

 

Jak zarabiać pieniądze w domu? Porady 

 

Jeśli po prostu szukasz stałej pracy, którą możesz spokojnie wykonywać online i zarabiać w domu, ustal warunki ze swoim szefem i staraj się dobrze zaplanować dzień. Nie odkładaj zadań na ostatnią chwilę, skup się na obowiązkach, a nie kotkach z YouTube’a i zadbaj o własny komfort — wygodne stanowisko i dobre łącze internetowe.

 

Natomiast gdy szukasz ofert dorywczej pracy z domu albo jesteś freelancerem czy influencerem, pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzać oferty współpracy (jeśli nie jesteś pewien, czy firma jest uczciwa, sprawdź w KRS czy też CEiDG).

 

Być może zastawiasz się też, czy da się zarabiać duże pieniądze z domu. Oczywiście najlepiej po prostu postawić na współpracę z dużymi i zaufanymi firmami, które oferują dobre zarobki, zamiast kombinować i szukać magicznych sposobów na wysoką pensję bez kwalifikacji, wysiłku i poświęcenia czasu.

 

Zwróć również uwagę, że według prognoz analityków rynku pracy, do końca 2022 tylko w Ameryce Północnej aż 25% wszystkich pracowników będzie wykonywać swoje obowiązki z domu, a w kolejnych latach ta liczba wzrośnie — co oznacza, że miejsce pracy nie będzie wpływało na wysokość pensji, a dobre pieniądze zarobisz również z domu.

 

W związku z tym warto przyłożyć się do szukania pracy: napisz dobre CV, list motywacyjny i przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli pracodawcy będzie zależało na zatrudnieniu Cię i doceni Twoje doświadczenie, z pewnością nie będzie miał problemu, żebyś mógł zarabiać z domu. A jeśli nadal się wahasz, przeczytaj nasze cytaty motywacyjne, które zmotywują Cię do działania!

 

Zobacz również: Przydatne skróty klawiszowe: Windows 10, Excel, Mac i inne.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

kreator listu motywacyjnego

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Masz sprawdzony sposób na to, jak zarabiać w domu? Zostaw komentarz pod artykułem. Chętnie poznam Twoją opinię!

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Ekspertka ds. kariery portalu LiveCareer. W swoich artykułach porusza tematy związane z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych oraz przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc Ci znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Jak zarabiac w domu

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.06  (17 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: