1. Karta Multisport: cena, obiekty i korzyści dla pracowników

Karta Multisport: cena, obiekty i korzyści dla pracowników

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Karta MultiSport to karta dla pracowników, która umożliwia im tańsze korzystanie z zajęć na siłowni, basenie, w salach ćwiczeń i innych obiektach sportowych. Posiadacze karty Multisport ponoszą tylko część kosztów — resztę pokrywa pracodawca.

W tym artykule wyjaśnię Ci, czym jest i jak działa karta Multisport, jak ją zdobyć, ile to kosztuje oraz w jakich obiektach możesz z niej korzystać. Dzięki temu łatwiej podejmiesz decyzję, czy ten benefit pracowniczy jest dla Ciebie.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

1. Co to jest, jak działa i co daje karta MultiSport?

Karta MultiSport działa jak karnet na siłownię albo inne obiekty sportowe w całej Polsce. Wystarczy, że pokażesz w recepcji swoją kartę oraz dowód tożsamości i będziesz mógł za darmo korzystać z oferowanych zajęć. Jeśli chcesz, możesz zarezerwować wizytę za pomocą aplikacji mobilnej MultiSport.

Jednak w pakietach MultiSport znajdują się także inne usługi: różne atrakcje sezonowe oraz dostęp do artykułów, podcastów i kursów online prowadzonych przez trenerów i dietetyków.

Można więc powiedzieć, że karta MultiSport to po prostu bilet wstępu na różne zajęcia sportowe, za które w większości płaci pracodawca. Daje Ci możliwość korzystania z różnych atrakcji i kursów, a w efekcie — lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Kartę MultiSport możesz zamówić dla siebie, swoich dzieci, rodziców, przyjaciółki lub partnera — wszystko zależy od tego, jaki program zaoferuje Ci Twój pracodawca.

Zyskują na tym nie tylko kluby fitness, ale też pracownicy i pracodawcy. Jak bowiem pokazują badania, aktywność fizyczna sprzyja zachowaniu work-life balance: ma wpływ na poprawę funkcji poznawczych oraz zapobiega depresji i wielu innym schorzeniom. Z kolei nasze badanie o korporacjach z 2021 roku wykazało, że dla 34% Polaków imprezy i benefity są istotną zaletą pracy w dużej firmie.

Jak zdobyć kartę MultiSport?

Kartę MultiSport możesz zdobyć, pracując w firmie, która ją oferuje. Nie można jej kupić samodzielnie. Jeśli Twój pracodawca proponuje taki benefit, musisz zgłosić mu chęć udziału w programie.

Program MultiSport jest skierowany do firm, które zatrudniają co najmniej 10 pracowników. W praktyce taki benefit najczęściej otrzymują pracownicy korporacji zatrudnieni na podstawie umów o pracę. Jednak zdarza się, że pracodawcy oferują je także osobom zatrudnionym na umowach zlecenie.

Żeby otrzymać kartę MultiSport, nie trzeba mieć doświadczenia zawodowego. Większość firm, które mają taki benefit, informuje o tym już w ogłoszeniu o pracę i oferuje karty również nowym pracownikom (zwykle po okresie próbnym). A jeśli zostaniesz zatrudniony, wszystkie informacje przekaże Ci dział HR firmy lub bezpośredni przełożony.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Ile kosztuje karta MultiSport? Cena i pakiety

Cena karty MultiSport zależy od umowy zawartej między pracodawcą a firmą Benefit Systems, która odpowiada za dystrybucję kart. Pracownik płaci zwykle od 89 do 200 złotych miesięcznie — w zależności od wybranego pakietu (oczywiście jeśli nie jest to darmowy benefit oferowany przez pracodawcę). Cena rośnie, jeżeli z karty korzysta osoba towarzysząca. Czasami dodatkowej opłaty wymaga korzystanie z danego obiektu po konkretnej godzinie.

Do wyboru masz trzy pakiety podstawowe (MultiSport Plus, MultiSport Classic i MultiSport Light) i cztery pakiety dodatkowe (MultiSport Student, MultiSport Kids, MultiSport Senior i MultiSport Aqua). Każdy z nich różni się liczbą i rodzajem dostępnych obiektów.

Co jednak istotne, nie ogranicza Cię dyscyplina sportu ani liczba czy długość wybranych zajęć. Jeśli więc chcesz ćwiczyć często — nie w domu, ale pod okiem profesjonalistów — zakup karty będzie dla Ciebie o wiele tańszy niż zapisywanie się na wszystkie zajęcia osobno.

MultiSport dla osoby towarzyszącej

Jak już napisałam wyżej, posiadacz karty MultiSport może też wybrać kartę dla osoby towarzyszącej — ich maksymalna liczba będzie wskazana w ofercie pracodawcy. To oczywiście nie oznacza, że musicie ćwiczyć razem, ponieważ osoba towarzysząca może samodzielnie korzystać z dostępnych dla niej obiektów.

Jednak w takim wypadku Twój miesięczny koszt korzystania z karty MultiSport będzie o kilkadziesiąt złotych wyższy. Dlatego zawsze upewnij się, czy Twój pracodawca przewiduje rabaty dla osób towarzyszących.

Karta MultiSport dla osoby prywatnej

Niestety — nie ma czegoś takiego jak karta MultiSport dla osoby prywatnej. Nie wierz hasłom „karta MultiSport sprzedam” i innym ogłoszeniom tego typu, które możesz znaleźć w internecie. Każda karta jest imienna i dostępna tylko za pośrednictwem pracodawcy. W związku z tym nie da się wykupić karty MultiSport prywatnie, bez pośrednictwa firmy, w której jesteś zatrudniony.

3. Karta MultiSport — obiekty dla użytkowników

Obiekty, które zostały objęte programem MultiSport, to m.in. siłownie, baseny, kluby fitness, sale taneczne, parki linowe, parki trampolin, korty do gry w tenisa i squasha, studia jogi, a nawet sauny. Są one rozlokowane w różnych miastach na terenie całej Polski.

To, które miejsca są dla Ciebie dostępne w ramach programu, zależy od posiadanej karty. Przykładowo, użytkownicy MultiSport Plus mają do dyspozycji ponad 4800 obiektów w 650 miastach, ale posiadacze MultiSport Classic — około 2800.

Dlatego zanim zdecydujesz się na udział w programie, uważnie przejrzyj listę obiektów dostępnych w Twoim mieście i sprawdź, czy honoruje się w nich karty MultiSport. Może się bowiem okazać, że w Twojej okolicy takich obiektów jest niewiele albo zajęcia, które wybrałeś, wymagają regularności od wszystkich uczestników, dlatego ich instruktorzy nie zdecydowali się na udział w programie.

Upewnij się też, czy będziesz miał wystarczająco dużo czasu na uprawianie sportu w takiej formie — tylko wtedy koszt karty MultiSport Ci się zwróci.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Korzystasz z karty MultiSport? Co o niej myślisz? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Karta multisport

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3.43  (7 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: