1. Cytaty motywacyjne: 30+ pozytywnych haseł motywujących

Cytaty motywacyjne: 30+ pozytywnych haseł motywujących

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Każdy z nas ma czasem moment zwątpienia i gorszego humoru. Brzydka pogoda, nawał obowiązków czy problemy osobiste, potrafią skutecznie zniechęcić do pracy nawet na co dzień pozytywnie nastawione do życia osoby. Gdy potrzebujesz szybkiego kopa energii, możesz spróbować zainspirować się innymi i poszukać cytatów motywacyjnych.

W tym artykule znajdziesz ponad 30 cytatów motywujących do działania i pracy. Potraktuj je, jako źródło dobrych rad i inspiracji. Pamiętaj jednak, że pozytywne hasła znanych ludzi nie są uniwersalną receptą na wszystkie problemy i traktuj je z przymrużeniem oka!

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

30+ cytatów motywujących do pracy i działania

Chociaż cytaty motywacyjne mogą pomóc w zwiększeniu naszego poczucia własnej wartości i zmianie nastawienia, gdy zmagasz się z obniżonym nastrojem oraz brakiem chęci do życia, zdecyduj się na profesjonalną pomoc psychiatry lub psychoterapeuty

Nawet najbardziej pozytywne słowa nie zastąpią troskliwego i empatycznego pochylenia się nad problemami! Nie masz obowiązku stale tryskać dobrym humorem i zawsze pracować na 100% swoich możliwości — nawet jeśli Bill Gates albo Walt Disney tak twierdzą. 

Przy okazji warto pamiętać, że cytaty motywujące to tylko opinia danej osoby, a nie obiektywna prawda — zwłaszcza że wiele osób, które odniosły sukces, a my zachwycamy się ich skrzydlatymi słowami, są w zupełnie innej sytuacji życiowej, a ich powodzenie to przede wszystkim wynik okoliczności, szczęścia, pozycji społecznej.

Nie zawsze zatem da się i trzeba odnosić je do siebie, co oczywiście nie jest przeszkodą, aby się nimi zainspirować i traktować jako źródło ciekawych pomysłów. 

Oto zbiór ponad 30 cytatów motywujących o pracy i życiu wraz z krótkimi wyjaśnieniami i informacją o autorach.

30+ pozytywnych haseł motywacyjnych

cytat motywacyjny - Bill Gates

Możemy kochać lub nienawidzić Billa Gatesa, uważać go za krwiożerczego biznesmena, który zmonopolizował rynek albo człowieka sukcesu. Nie wypada jednak nie zgodzić się z powyższym cytatem motywacyjnym — porażki rzeczywiście powinniśmy traktować, jako najlepszą naukę.

cytat motywacyjny - Thomas Edison

Czy wynalazca żarówki może się mylić? Pewnie tak, ale warto rzeczywiście rozważyć powyższe słowa — być może rzeczywiście za genialnymi pomysłami stoi przede wszystkim ciężka praca i namysł, a nie nagły przebłysk inspiracji.

cytat motywacyjny - Marcel Proust

Być może nie stawiasz sobie za cel napisania jednego z największych dzieł w historii literatury, które na zawsze zmieniło postrzeganie tego medium. Nie zmienia to jednak faktu, że rzeczywiście często świeży punkt widzenia na to, co znane może przynieść świetne rezultaty.

cytat motywacyjny - Gloria Steinem

Jedna z najbardziej znanych działaczek feministycznych przekazuje nam, że marzenia warto traktować poważnie i nie zostawiać ich jedynie w sferze fantazji. Ten cytat motywacyjny może dodać Ci skrzydeł, kiedy Twoje plany wydają się mało realistyczne i trudne do zrealizowania. Tymczasem od czasów Glorii Steinem sytuacja kobiet na całym świecie znacznie się poprawiła — może warto więc zaufać jej w tej sprawie?

cytat motywacyjny - Steve Jobs

Może powyższe słowa Steve’a Jobsa nie są typowym motywacyjnym hasłem, ale przekazują ważną mądrość dotyczącą pracy i życia zawodowego — czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze, ale nad ich wypracowaniem trzeba się napracować.

cytat motywacyjny - Walt Disney

Wizjoner i pionier animacji przekazuje nam, że to, co sobie wyobrazimy i wymarzymy, jest możliwe. 

cytat motywacyjny - Maria Dąbrowska

Jedna z najbardziej znanych polskich pisarek, dzieli się z nami prawdziwą i ponadczasową mądrością. Warto być zadowolonym z tego, co się ma i doceniać nasze dotychczasowe osiągnięcia.

cytat motywacyjny - Amelia Earhart

Skoro słynna lotniczka mówi, że najtrudniejszy jest pierwszy krok, a później wystarczy ciężka praca i wytrwałość — warto jej uwierzyć, prawda? Aż prosi się, aby przytoczyć w tym kontekście anglojęzyczny frazeologizm — sky is the limit! (ogranicza nas tylko niebo).

cytat motywacyjny - Bożena Walter

Polska dziennikarka na pewno ma sporo racji — zawsze powinniśmy próbować dogadać się z innymi i wypracować kompromis w sytuacjach konfliktowych.

cytat motywacyjny - Bruce Lee

Mistrz sztuk walki i aktor uważa, że warto wyznaczać sobie ambitne cele. Gdy to zrobimy, porażka nie powinna nas boleć, bo tak naprawdę najważniejsza jest droga do celu, a nie sam sukces.

cytat motywacyjny - Albert Einstein

Jeden z najsłynniejszych fizyków w historii i twórca teorii względności, dzieli się z nami prostą prawdą — jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś nowego lub rozwiązać dręczący nas problem, musimy szukać rozwiązań również tam, gdzie nie spodziewamy się ich znaleźć!

cytat motywacyjny - Abraham Lincoln

Musisz zrobić coś, co wydaje Ci się szczytem nie do pokonania? Zacznij od małych kroków i drobnych zadań, a zanim się obejrzysz, będziesz coraz bliżej celu — tak przynajmniej radzi były prezydent Stanów Zjednoczonych.

cytat motywacyjny - Marek Aureliusz

Chociaż ten cytat motywacyjny przypisywany Markowi Aureliuszowi, może brzmieć dość „ostatecznie”, warto rzeczywiście traktować każde swoje działanie poważnie i starać się wykonywać je, najlepiej jak tylko potrafisz.

cytat motywacyjny - Maria Skłodowska-Curie

Maria Skołdowska–Curie, jedna z najsłynniejszych polskich naukowczyń i laureatka Nagrody Nobla, radzi nam ćwiczyć cierpliwość i nie liczyć na proste rozwiązania, jeśli rzeczywiście chcemy wiele osiągnąć.

cytat motywacyjny - Johanes Wolfgang Goethe

Niemiecki pisarz motywuje nas do działania. Zamiast fantazjować o celu i pisać w głowie scenariusze, najlepiej od razu zabrać się do roboty. 

cytat motywacyjny - Charles Knight

Ten motywujący cytat amerykańskiego malarza przekazuje prostą prawdę — nie da się żyć, tworzyć i pracować nie ponosząc porażki. Dlatego warto traktować ją jako normalną część każdego działania.

cytat motywacyjny - George Bernard Shaw

Irlandzki pisarz sądzi, że asertywność i niezgoda na status quo to najlepsza siła do zmian i innowacji.

cytat motywacyjny - Wisława Szymborska

Polska noblistka i poetka, upraszczając, motywuje nas do nauki, zadawania pytań i nietraktowania już zdobytej wiedzy, jako ostatecznej, wystarczającej i wyczerpującej.

cytat motywacyjny - Henry Ford

Trudno nie wierzyć w kwestiach sukcesu w biznesie założycielowi jednej z największych i najstarszych firm produkującej samochody! 

cytat motywacyjny - William Shakespeare

Słynny dramaturg, radzi nam, aby jak najszybciej pogodzić się z porażką i znaleźć sposób na rozwiązanie problemu.

cytat motywacyjny - Rocky Balboa

Chociaż powyższy cytat motywacyjny to słowa fikcyjnej postaci, nie można odmówić im racji — ważniejsze od siły są wytrzymałość i wytrwałość w dążeniu do celu.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

cytat motywacyjny - John Maxwell Coetzee

Laureat literackiej nagrody Nobla uczy nas prawdy starej jak świat. Porażka uczy pokory i jest nieodłączną częścią naszego życia.

cytat motywacyjny - Demostenes

Grecki filozof pokazuje nam, że czasem to, co na początku wydaje się nieważne, ostatecznie zyskuje na znaczeniu. Oraz że skromne plany mogą przerodzić się w niesamowite rezultaty.

cytat motywacyjny - Benjamin Disraeli

Powyższy cytat motywacyjny brytyjskiego polityka i byłego premiera Wielkiej Brytanii nie wymaga komentarza — żeby odnieść sukces, trzeba wykorzystywać okazje, które przynosi nam życie.

cytat motywacyjny - Herbert Spencer

Angielski filozof i socjolog przekazuje nam bardzo ważną prawdę — gdy inni dzielą się swoimi opiniami, musimy wziąć pod uwagę, że nie zawsze są one racjonalne, a często podyktowane przez emocje. Dlatego nie zawsze powinniśmy brać zdanie innych do siebie personalnie i się nim przejmować.

cytat motywacyjny - Daniel Kahnemann

Daniel Kahnemann jest jednym z najwybitniejszych żyjących psychologów i laureatem Nagrody Nobla. Jego badania na temat działania ludzkiego umysłu były naprawdę rewolucyjne. Powyższe hasło motywacyjne pokazuje nam, że często, gdy uznajemy coś za istotne, jest to tylko wrażenie, wytworzone przez nasz mózg. Dlatego zawsze warto spojrzeć na swoje pomysły i myśli z dystansu i zobaczyć, czy rzeczywiście są tak przełomowe, jak nam się wydaje.

cytat motywacyjny - Madonna

Królowa popu uczy nas, abyśmy nigdy nie osiadali na laurach i zawsze wyznaczali sobie nowe cele.

cytat motywacyjny - Mark Twain

Powyższy cytat motywuje do działania — gdy go nie podejmiesz, prawdopodobnie będziesz tego żałował, nawet gdy rezultaty nie będą zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

cytat motywacyjny - Konfucjusz

Chiński myśliciel pokazuje, że najwięcej uczymy się, próbując osiągnąć dany cel i to właśnie na tym procesie powinniśmy się skupić.

cytat motywacyjny - Keanu Reves

Ulubieniec internetu i amerykański aktor, gwiazda Matrixa, mówi, że wszystkie nasze doświadczenia mają wpływ na to, jakimi ludźmi ostatecznie się stajemy, a porażki i trudności kształtują charakter i pozwalają stawać się silnymi.

cytat motywacyjny - Billie Jean King

Amerykańska tenisistka każe nam nigdy nie ustawać w dążeniu do celu i próbach doskonalenia się.

cytat motywacyjny - Wayne Gretzki

Powyższy cytat motywacyjny to słowa kanadyjskiego hokeisty. Choć proste — prawdziwe. Dopóki nie zaczniemy działać, nic nie osiągniemy,

cytat motywacyjny - Salvador Dali

Być może słowa słynnego hiszpańskiego malarza znaczą coś zupełnie innego, niż nam się wydaje — tak, jak jego lekko szalone i abstrakcyjne obrazy. Ale na pewno warto przyzwyczaić się do myśli, że nie ma ludzi idealnych i perfekcjonizm to szybka droga do wypalenia zawodowego. 

cytat motywacyjny - Fiodor Dostojewski

I na koniec — prosty cytat motywacyjny od słynnego rosyjskiego pisarza. Nie nauczymy się niczego, bojąc się i starając unikać błędów oraz porażek.

Mam nadzieję, że któryś z powyższych cytatów motywujących do Ciebie przemówił lub pomógł w zmianie nastawienia na bardziej pozytywne. Pamiętaj, że niezależnie, z czym obecnie się mierzysz — pisaniem CV, szukaniem pracy czy też utratą zatrudnienia, warto czasem spojrzeć na swoją sytuację z dystansu i zaczerpnąć mądrości od innych. 

Zobacz też: Burza mózgów — co to jest [definicja]. Przykłady i metody i Elevator pitch / speech - co to jest? Przykłady po polsku.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz ulubione cytaty motywacyjne? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu pod artykułem. Chętnie dowiem się, co Ciebie motywuje do pracy!

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cytaty motywacyjne

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.88  (8 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: